Przebarwienia na twarzy – przyczyny, kosmetyki, domowe sposoby

Przebarwienia na twarzy mogą pojawiać się z wielu powodów – te najczęściej wymieniane to oczywiście przebarwienia na skutek nadmiernej ekspozycji słonecznej, zaburzenia pigmentacji skóry powstałe w czasie ciąży czy te, które są efektem niewłaściwej pielęgnacji cery trądzikowej. Niezależnie od tego na jakim tle powstały Twoje przebarwienia – poszukiwanie właściwych kosmetyków rozjaśniających może być prawdziwym wyzwaniem! Jak poradzić sobie z nieestetycznymi plamkami na całym ciele, a przede wszystkim na najwidoczniejszym jego elemencie – twarzy? Przychodzimy z pomocą!

Czym są przebarwienia na skórze, a w szczególności przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia na skórze bardzo często przybierają również formę przebarwień na twarzy – ze względu na różne partie ciała, na których mogą się pojawić. Zdarza się, że plamy na skórze występują w jednym obszarze – na przykład na rękach – jednak znacznie częściej proces przebarwiania się skóry zachodzi w miejscach, które trudniej jest ukryć czy zamaskować. Skóra z przebarwieniami – prócz podstawowych potrzeb takich jak nawilżenie, nawodnienie, odżywienie – wymaga pracy nad zniwelowaniem, a później całkowitym usunięciem plamek. Przebarwienia posłoneczne na twarzy wymagają także odpowiedniego filtru ochronnego – tak, by nie powtórzyć wcześniej popełnionego błędu. Przebarwienia skóry na twarzy mogą powstać jednak nie tylko z powodu słońca, ale również zmian hormonalnych czy naturalnych procesów starzenia się – wówczas warto sięgnąć po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry z przebarwieniami możliwie jak najszybciej.

Przebarwienia na twarzy przyczyny i rodzaje

Jak wiemy, przebarwienia na twarzy przyczyny mogą mieć bardzo różne – jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzaje tych przebarwień także się od siebie różnią. I choć w każdym z problemów dochodzi do melanogenezy – czyli procesu odpowiedzialnego za syntezę barwnika skóry, możemy wyróżnić nie tylko przebarwienia w zależności od lokalizacji (naskórkowe, skórne, mieszane), ale również ze względu na ich wygląd. Białe przebarwienia na skórze, żółte czy czerwone przebarwienia – niezależnie od tego jaki kolor przebierają plamki na naszej cerze, warto podjąć konkretne kroki, aby już niebawem móc cieszyć się rozjaśnioną, piękną skórą.

Na czym polega usuwanie przebarwień na twarzy?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie „co na przebarwienia na twarzy?” – mając świadomość, że sposobów na walkę z nieestetycznymi plamkami mamy całkiem sporo. Popularną metodą jest usuwanie przebarwień na twarzy w gabinecie kosmetologicznym – jest to szybki sposób na przebarwienia ze względu na to, że czasami wystarczą nawet 3 zabiegi, aby móc zobaczyć realny efekt. Jak usunąć przebarwienia na twarzy? Łącząc pracę doświadczonego kosmetologa z codzienną przemyślaną pielęgnacją – bazującą na produktach dedykowanych cerze z przebarwieniami. Pamiętajmy jednak, że to właśnie zabiegi mogą przynieść najszybszy efekt oraz stymulować naszą skórę tak, że przyjmowanie właściwie dobranej pielęgnacji stanie się jeszcze skuteczniejsze.

Kosmetyki na przebarwienia skóry, które warto stosować

Na przebarwienia skóry z całą pewnością sprawdzą się specjalne kosmetyki na przebarwienia zawierające w swoim składzie kwas – to właśnie dzięki oczyszczającym, złuszczającym skórę kwasom, możemy usunąć z niej martwy naskórek, odkrywając tym samym wygładzoną i rozjaśnioną nową warstwę skóry. Chociaż złuszczanie nie odbywa się tak intensywnie jak w przypadku na przykład pięt – rzeczywiście „stara skóra” zostaje usunięta, a my możemy cieszyć się efektem piękniejszej cery. Kosmetyki na przebarwienia znajdziemy zarówno w drogeriach, jak i aptekach – jeśli korzystamy jednocześnie z zabiegów, ich wybór warto skonsultować z kosmetologiem.

Krem na przebarwienia na twarzy do codziennego stosowania

Dobry krem na przebarwienia do twarzy – prócz prozdrowotnych kwasów – powinien posiadać w swoim składzie również niacynamid. Dobrze, gdy krem bez problemu utrzyma makijaż – wówczas z powodzeniem może zastąpić bazę. Krem na przebarwienia powinien być to krem wybielający tak, aby maksymalnie zniwelować nieestetyczne plamki. Dobry będzie także krem rozjaśniający przebarwienia, ale pamiętajmy by prócz rozjaśniania w dobrym kremie szukać choćby minimalnego nawilżenia – którego potrzebuje każdy rodzaj cery.

Krem z filtrem do twarzy z przebarwieniami

Najczęściej zalecanym kremem z filtrem do twarzy z przebarwieniami jest tak zwane „SPF 50” – czyli krem z filtrem 50. Dzięki tak wysokiej ochronie – nie musimy martwić się, że nasza skóra narazi się na kolejne przebarwienia. Jeśli zaburzenia pigmentacji skóry występują nie tylko na twarzy, ale również w innych partiach ciała – nie zapomnijmy o aplikacji kremu z filtrem 50 także na nie.

Przebarwienia na twarzy domowe sposoby

Domowe sposoby na przebarwienia na twarzy to przede wszystkim… zioła likwidujące przebarwienia! Domowy zielnik warto zaopatrzyć w produkty takie jak nagietek, skrzyp polny czy dziurawiec. Doskonale sprawdzi się też rozjaśniający rumianek. Inną, domową metodą może być soda oczyszczona – z której robimy tonik, a następnie regularnie go stosujemy. Połączenie profesjonalnych zabiegów, kosmetyków na przebarwienia oraz łatwych, domowych sposobów może okazać się kluczem do uzyskania cery wolnej od rzucających się w oczy plamek!