Henna i regulacja rzęs i brwi – wszystko co warto wiedzieć

Oprawa oczu znacząco wpływa na wygląd kobiety. To właśnie tak ważne jest to, by o nią zadbać. Podkreślone, ciemne i wydłużone rzęsy sprawiają, że spojrzenie zyskuje głębi i zmysłowości. Jednak nie można zapomnieć o brwiach, które powinny być wyregulowane i przyciemnione. Jeśli jest to zrobione prawidłowo mogą naprawdę korzystnie wpływać na wygląd. Modelują twarz i optycznie ją wysmuklają.

Regulacja brwi i henna brwi

Regulowanie brwi wcale nie musi być tak nieprzyjemne i trudne, jak może się wydawać. Jednak najlepiej udać się do specjalisty, który doskonale będzie wiedzieć, jak postępować z Twoimi brwiami, a co więcej cały zabieg przeprowadzi w bezbolesny sposób. Brwi można nie tylko regulować, ale i naturalnie przyciemniać, tak jak rzęsy. Wystarczy do tego henna, czyli barwnik, który jest wodoodporny i utrzymuje się na włoskach nawet trzy tygodnie. Zapoznaj się ze szczegółami zabiegu regulacji i nakładania henny na brwi i rzęsy.

Efekty henny na brwi i rzęsy

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na regulowanie brwi u kosmetyczki? Chcesz zadbać o naturalne podkreślenie koloru brwi i rzęs, ale nie wiesz, jak prawidłowo nałożyć hennę? Najlepiej udać się do specjalisty, który będzie doskonale wiedzieć, jak postępować z Twoimi brwiami i rzęsami, by znacząco poprawić ich wygląd i korzystnie wpłynąć na ich wygląd. Efekty regulacji i henny na brwiach i rzęsach widoczne są od razu po skończeniu zabiegu. Brwi są dokładnie wyregulowane, a ich kształt doskonale pasuje do twarzy. Brwi i rzęsy są przyciemnione, a co więcej dobrze odżywione. Efekt przyciemnienia widoczny będzie na włoskach przez około trzy tygodnie. Jest to zabieg, który nie niszczy rzęs i brwi, ponieważ w hennie zazwyczaj znajdują się dodatki pielęgnujące i ochronne.

Jak wygląda zabieg henny i regulacji brwi i rzęs?

Przed zabiegiem nakładania henny na brwi i rzęsy oraz regulacji brwi konieczna jest konsultacja z kosmetologiem. Ma ona na celu określenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Dodatkowo konieczne jest ustalenie wymarzonego kształtu brwi. Nie można zapomnieć o przygotowaniu włosków do przyciemniania. Kiedy skóra i włoski są już przygotowane można przejść do nakładania henny. Na początku nakładana jest henna na brwi i rzęsy. Naturalny barwnik ma za zadanie przyciemnić włoski. Henna do rzęs i brwi nie zabarwia skóry, dzięki czemu osiągnięty efekt jest naturalny. Henna na rzęsach działa podobnie jak tusz. Włoski zostają maksymalnie podkreślone, a ten efekt utrzymywać może się nawet ponad trzy tygodni. Po nałożeniu henny można przejść do regulacji brwi. Jest to część zabiegu, która ma na celu usunięcie niepotrzebnych włosków. To część, dzięki której brwi zyskują wymarzony kształt, zaś ryzy twarzy są podkreślone i wymodelowane. Ma to doskonały wpływ na wygląd. Uwydatnione zostają największe atuty urody kobiety.

Czy regulacja i henna na rzęsy i brwi jest bezpieczna – wskazania i przeciwwskazania

Wiele kobiet zastanawia się, czy regulacja i henna na brwi i rzęsy to bezpieczny zabieg. Najlepiej wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, by mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany przez doświadczonego i wykwalifikowanego kosmetologa. Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog powinien przeprowadzić wywiad lekarski, by ustalić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do regulacji brwi i nakładania henny na włoski. Dodatkowo jest to sposób na to, by określić jakie są oczekiwania i wymagania klientki. Zabieg upiększający brwi i rzęsy powinien zostać wykonany w sterylnych warunkach, by nie nieść za sobą żadnych skutków ubocznych. Przed wykonaniem zabiegu warto dowiedzieć się, jakie są ku niemu przeciwwskazania. To między innym jęczmień, otarcia i uszkodzenia naskórka w okolicy oczu. Przeciwwskazaniem jest również alergia, uczulenie na hennę lub choroby oczu. Kobiety w czasie infekcji lub przechodzenia choroby zakaźnej powinny zrezygnować z tego rodzaju zabiegów. Warto również podkreślić, że kobiety noszące soczewki kontaktowe będą musiały je zdjąć do zabiegu.

Cena regulacji i henny na brwi i rzęsy

Regulacja brwi i nakładanie henny na brwi i rzęsy to stosunkowo tani zabieg. Cena zależna jest jednak od tego z czego składa się zabieg. Jeśli w czasie wizyty w gabinecie kosmetycznym na rzęsy i brwi nałożona zostanie henna, a dodatkowo włoski zostaną wyregulowane to za zabieg przyjdzie zapłacić od 80 do 100 złotych. W przypadku regulacji i henny na brwi cena będzie nieco niższa 70-90 złotych. W przypadku przyciemniania brwi i rzęs henną cena będzie oscylować w podobnej kwocie.

Warto pamiętać o tym, że po zabiegu upiększania brwi i rzęs należy zadbać o ich wzmocnienie i odżywienie. Do tego idealnie nadaje się odżywka do rzęs EleverLash. To kosmetyk cieszący się dużą popularnością. Jego regularne stosowanie pozwala osiągnąć zadowalające efekty, dzięki którym chodzenie do kosmetyczki na przyciemnianie rzęs nie będzie konieczne!