Nawilżenie skóry i twarzy – kosmetyki i domowe sposoby

Na pytanie „czego w pierwszej kolejności potrzebuje Twoja skóra?” większość z nas z pewnością odpowiedziałaby – „nawilżenia”! Nie bez powodu większość dostępnych na rynku kosmetyków ma za zadanie nawilżenie skóry – ponieważ to w dużej mierze ono odpowiada za jej piękny, zadbany wygląd. Jak nawilżyć ciało i twarz korzystając zarówno z produktów kosmetycznych, jak i domowych sposobów? Podpowiadamy!

Czym tak naprawdę jest nawilżenie?

Nawilżenie to nic innego jak zapewnienie odpowiedniej ilości wody skórze – bez odpowiedniego nawilżenie nie byłoby chociażby syntezy kolagenu czy elastyny, odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry. Poprzez nawilżanie tworzymy na naskórku swego rodzaju barierę, zatrzymującą wilgoć skóry oraz zapobiegającą przesuszeniu. Chociaż nawilżenie często bywa mylone z nawodnieniem – są to dwie zupełnie różne kwestie.

Jak nawilżyć skórę twarzy?

Nawilżanie twarzy to jedno z większych wyzwań dla wielu z nas – ze względu na to, że właśnie twarz uznawana jest społecznie za „wizytówkę” człowieka, a w dodatku stanowi taką partię naszego ciała, którą często pokrywamy makijażem. Bez właściwego nawilżenia make up nie tylko nie utrzyma się odpowiednio długo na twarzy, ale również nie będzie się na niej estetycznie prezentował. Jak nawilżyć skórę twarzy? Bez wątpienia nasza twarz potrzebuje głębokiego nawilżania – dlatego prócz stosowania silnie nawilżających kosmetyków, zaleca się wypijanie 2 litrów wody mineralnej w ciągu dnia (tak, by nawilżyć cerę nie tylko na zewnątrz, ale również od wewnątrz). Nawilżenie twarzy może odbywać się też poprzez regularne stosowanie nasączonych kwasem hialuronowym masek w płachcie – które zapewnią szybki „zastrzyk” zmęczonej, przesuszonej skórze twarzy!

Kosmetyki nawilżające do twarzy, czyli krem nawilżający do twarzy i wiele więcej!

Kosmetyki nawilżające do twarzy to przede wszystkim krem nawilżający do twarzy – który stanowi podstawę codziennej pielęgnacji dla wielu z nas. Dobrym krem nawilżający powinien natychmiastowo zapewnić cerze nawilżenie oraz szybko się wchłonąć (dzięki lekkiej, na przykład żelowej, formule). Kremy nawilżające mogą zawierać nie tylko kwas hialuronowy, ale również inne składniki – takie jak witaminę C, ekstrakt z aloesu czy ze ślubu ślimaka. Poznając potrzeby swojej skóry – łatwiej będzie nam określić jakiego typu nawilżania potrzebuje nasza cera (jeśli nie jest bardzo mocno przesuszona, być może sprawdzi się nam standardowy, lekki krem nawilżający do twarzy, który zakupimy w każdej drogerii – jeśli jednak wymaga znacznie większego nawilżenia, prawdopodobnie powinniśmy udać się na zakupy do apteki).

Jak nawilżyć skórę pod oczami?

Nawilżenie skóry pod oczami nieco różni się od nawilżania całej twarzy – głównie za sprawą faktu, że skóra pod oczami jest znacznie delikatniejsza od tej występującej w innych obszarach. Jak nawilżyć skórę pod oczami? Przede wszystkim stosując delikatne, niepodrażniające kosmetyki – aplikowane na przykład poprzez wygodny roll-on. Domowym sposobem na nawilżenie skóry pod oczami może być wykonanie kompresu na powieki z popularnych ziół – na przykład rumianku, który nie tylko wspaniale nawilży skórę pod oczami, ale również rozjaśni cienie. Latem pamiętajmy o zakładaniu okularów przeciwsłonecznych – tak, aby maksymalnie chronić delikatną skórę w tym wymagającym miejscu!

Jak nawilżyć skórę twarzy domowe sposoby

Jak nawilżyć suchą skórę twarzy? Domowe sposoby przychodzą tu z pomocą! Ciekawą formą nawilżenia skóry twarzy domowym sposobem jest przygotowanie naturalnej maseczki – na bazie miodu i jogurtu naturalnego, która nie tylko nawilży zmęczoną cerę, ale również odżywi ją i wzmocni. Domowe sposoby na nawilżenie twarzy to również stosowanie mgiełek odświeżających oraz wypijanie sporej ilości wody w ciągu dnia. Maksymalne nawilżenie twarzy domowymi sposobami uzyskamy przygotowując samodzielnie maskę w płachcie – nasączając ją na przykład w ekstrakcie z aloesu, który wielu z nas ma w domu! Aby szybko pozbyć się nieestetycznych skórek na twarzy możemy wykonać też domowy peeling – mieszając odrobinę cukru z oliwą z oliwek.

Jak nawilżyć suchą skórę?

Dlaczego nawilżenie skóry jest tak ważne? Ponieważ ma to wpływ nie tylko na jej wygląd i estetykę, ale przede wszystkim na naszą formę i samopoczucie. Dyskomfort spowodowany suchością skóry nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele sprawia, że powstałe na skórze drobne ranki goją się znacznie dłużej, a skóra staje się wiotka i nieprzyjemna w dotyku. Jak nawilżyć bardzo suchą skórę? Prócz stosowania nawilżającego balsamu do ciała – warto przerzucić się też na olejki do kąpieli i pod prysznic (zamiast standardowego żelu), które już na początku rytuału pielęgnacyjnego wspaniale nawilżą skórę oraz przygotują ją na kolejne kroki – takie jak wyżej wspomniany głęboko nawilżający balsam do całego ciała.

Balsam nawilżający do ciała i inne preparaty

Balsam nawilżający to „must have” w pielęgnacji suchej, zniszczonej skóry – dlatego tak ważne jest, aby wybierać go z głową. Najskuteczniejszy balsam nawilżający łączy w sobie działanie kilku składników – z których każdy odpowiada za głębokie nawilżenie skóry. W produktach tego typu szukajmy olejków (szczególnie arganowego i jojoba), aloesu oraz skwalanu (zapobiega utracie wody ze skóry!). Balsam nawilżający możemy stosować nie tylko po prysznicu, ale również dokładać go w ciągu dnia – kiedy poczujemy, że skóra na nogach czy rękach staje się ponownie sucha i wymaga naszej interwencji.

Jak nawilżyć skórę domowe sposoby

Domowe sposoby na suchą skórę nie muszą być drogie i trudne do wdrożenia – wystarczy, prócz wypijania sporej ilości wody mineralnej, zapewnić sobie w codziennej diecie odpowiednią ilość owoców i warzyw. Zdrowe żywienie rzeczywiście ma ogromny wpływ na stan naszej skóry – co więcej, aby zapobiegać jej przesuszeniu, powinniśmy unikać kąpieli słonecznych (a jeśli już się na nie decydujemy – używać kremu z wysokim filtrem). Jak szybko nawilżyć skórę? Przygotujmy sobie relaksującą kąpiel – a zamiast płynu do kąpieli dodajmy odrobinę silnie nawilżającego mleka koziego. Legendy głoszą, że tego typu rytuały zapewniły piękno Kleopatrze – po kąpieli nałóżmy na ciało grubą warstwę naturalnego żelu aloesowego, który pozwoli wodzie zostać w skórze na dłużej.

Jak nawilżyć skórę głowy?

Nawilżenie skóry głowy odbywa się głównie poprzez używanie nawilżających produktów do włosów – zarówno szamponu, odżywki, maski, jak i serum. Jeśli zastanawiamy się jak nawilżyć skórę głowy – powinniśmy rozważyć również jak zniwelować ryzyko jej przesuszenia, a co za tym idzie – ewentualnego podrażnienia. Domowe sposoby na nawilżenie skóry głowy to przede wszystkim wyżej wspomniany aloes – każdy z nas może mieć go na swoim balkonie! Żel wcieramy w skórę głowy po umyciu, a kiedy się wchłonie – zaczynamy stylizować włosy. W przypadku kłopotów z suchą skórą głowy również sprawdzi się wypijanie przynajmniej 2 litrów wody dziennie.

Profesjonalne kosmetyki nawilżające do włosów

Kosmetyki nawilżające do włosów to przede wszystkim szampon nawilżający do włosów, odżywka oraz ewentualna maska. Odżywka nawilżająca do włosów to ważny krok w ich pielęgnacji – dobrze, gdy zawiera składniki aktywne, które natychmiastowo poprawiają ich stan i wygląd. O szampon nawilżający skórę głowy powinni zadbać ci z nas, którzy doświadczają nieprzyjemnego swędzenia skóry w tym miejscu – z kolei po szampon nawilżający do włosów warto sięgać nie tylko w przypadku, kiedy włosy rzeczywiście są suche i zniszczone, ale zawsze wtedy, kiedy chcemy je dodatkowo wzmocnić oraz podkreślić naturalny blask. Pamiętajmy, że szampon czy odżywka nawilżająca dla włosów jest tak samo ważna jak krem nawilżający dla twarzy – dlatego wybierając tego typu produkty, zawsze dokładnie sprawdzajmy skład i opinie.

Jak nawilżyć skórę głowy domowe sposoby

Jak nawilżyć skórę głowy? Domowe sposoby mogą okazać się najlepsze! Nawilżenie skóry głowy domowymi sposobami odbywa się przede wszystkim poprzez zdrową, przemyślaną dietę, a także oczyszczanie jej sokiem z cytryny – ponieważ częstą przyczyną przesuszonej skóry głowy jest nadmiar sebum. Latem nie zapominajmy o noszeniu czapki z daszkiem chroniącej to delikatne miejsce – im szybciej zadbamy o naszą skórę głowy, tym szybciej będziemy mogli cieszyć się z efektów!
Jak się okazuje – nawilżanie to podstawa, zarówno jeśli mowa o pielęgnacji twarzy, ciała, jak i włosów czy skóry głowy. Odpowiednio dobrane kosmetyki nawilżające pozwolą na cieszenie się wspaniałymi rezultatami – a zdrowa dieta dodatkowo wesprze ich działanie.