Zniszczone rzęsy po przedłużaniu – kogo dotyczy problem, czy można mu zapobiec?

Fatalny stan rzęs po przedłużaniu to zmora każdej kobiety, która padła ofiarą źle wykonanej sztuki. Prawidłowo wykonany zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1, przeprowadzony przez certyfikowaną, doświadczoną stylistkę polega na doklejaniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. W przypadku metody 3:1, 5:1, 10:1 doklejane są odpowiednio trzy, pięć lub dziesięć rzęs. Gwarancję jaką daje zabieg wykonany w odpowiedni sposób, jest efektowny wygląd rzęs. Są one lekkie, uniesione, niesklejone, spojrzenie staje się bardziej wyraziste i młodsze. Wszystkie włoski są też perfekcyjnie rozdzielone. Zniszczone rzęsy po przedłużaniu wypadają pojedynczo. Naturalny cykl ich rośnięcia i wypadania nie jest zaburzony. Przed aplikacją niezwykle ważne jest, by odpowiednio dobrać ich grubość. W salonie dostępne są rzęsy o grubościach od 0,1mm do 0,3 mm. Dla klientek o delikatnych, cienkich włoskach przeznaczone są kępki o najmniejszej grubości, a dla Pań hojnie obdarzonych przez naturę można zastosować 0,3mm. W przeciwnym razie, zbyt ciężkie, przesadnie grube doczepy mogą znacznie szybciej wypadać, nadmiernie obciążać, a nawet niszczyć naturalne włoski. Prowadzi to do fatalnego stanu rzęs po przedłużaniu.

Rzęsy po zdjęciu sztucznych – jak poprawić ich wygląd?

Gdy jedna sztuczna rzęsa zostanie przyklejona w nieprawidłowy sposób, a zatem do kilku, nie do jednej rzęsy naturalnej, sytuacja zaczyna się komplikować. Powieka swędzi, staje się zaczerwieniona. Pojawia się naturalny odruch i potrzeba drapania. Nie należy jednak tego robić. Bowiem jedyne co po tym pozostanie to zniszczone rzęsy po przedłużeniu. Panie powinny w takiej sytuacji udać się do salonu i poprosić stylistkę o ściągnięcie rzęs. Absolutnie nie należy wykonywać tej próby samodzielnie, bo zniszczone, wyrwane rzęsy nigdy nie były i nie będą pożądanym efektem. Do tej samej sytuacji dochodzi wówczas, gdy rzęsy są przyklejone bezpośrednio na powiekę lub zbyt blisko siebie. Prawidłowa aplikacja kępki przez stylistkę zawsze opiera się na przyklejeniu jej do całej długości naturalnej rzęsy. Gdy doklejanie nie będzie właściwe lub u klientki zajdzie reakcja alergiczna na klej, to mamy wtedy sytuację podrażnienia powieki. Na skutek tego dochodzi do wypadania i paradoksalnego braku rzęs po przedłużaniu. Potrzeba nawet 3 miesięcy, by rzęsy mogły odzyskać swój dawny wygląd. Natomiast przy prawidłowej pielęgnacji i dobrze przeprowadzonym zabiegu, ściągnięcie rzęs sztucznych następuje po 3-4 tygodniach. Każda kobieta ma wrażenie, że jej rzęsy wyglądają wtedy gorzej. Rzęsy po ściągnięciu sztucznych to taki stan, mówiąc wprost, że czujemy się „łyse”. Tak naprawdę jest to wyłącznie subiektywne odczucie i efekt wynikający z różnicy, z porównania stanu rzęs przed ich stylizacją i po. Tak jak wspomnieliśmy, prawidłowa aplikacja i pielęgnacja sztucznych rzęs, nie niszczy, ani nie osłabia naturalnych włosków. Pogorszenie ich wyglądu jest w związku z tym niemożliwe.

Zniszczone rzęsy po przedłużaniu – jak ich uniknąć?

1. Unikaj pary i moczenia rzęs przez pierwsze 48 godzin od zabiegu.

Możesz oczywiście umyć twarz i wziąć prysznic, po prostu upewnij się, że nie zamoczysz przy tym oczu ani rzęs.

2. Rzęsy po przedłużaniu zniszczone są wtedy, gdy nie zadbasz o prawidłową ich pielęgnację.

Do demakijażu wybieraj płyny bez alkoholu, zrezygnuj z olejów do mycia twarzy oraz tłustych, ciężkich kremów nakładanych w okolicach oczu. Powodują one bowiem rozpuszczanie kleju, a co za tym idzie wypadanie i brak rzęs po przedłużaniu. Unikaj także zabawy, zrywania oraz nadmiernego dotykania rzęs.

3. Co jakiś czas szczotkuj rzęsy pędzlem szpulkowym.

Zapobiegnie ich podwijaniu, sklejaniu, zbijaniu w nieestetycznie wyglądające grube kępki. Szczotkowanie rozczesze i perfekcyjnie rozdzieli Twoje włoski.

4. Absolutnie nie używaj tuszu do rzęs, gdyż jest on bardzo trudny do usunięcia ze sztucznych kępek. Skleja je, prowadząc do konieczności agresywnego demakijażu, mocnego pocierania. Skutkiem tego jest zerwanie wiązań i fatalny stan rzęs po przedłużaniu. Jeśli musisz nosić tusz na dolnych rzęsach, unikaj produktów wodoodpornych.

5. Nigdy nie stosuj zalotki mechanicznej. Jeśli rzęsy zaczynają opadać, użyj elektronicznej, podgrzewanej zalotki, by delikatnie podnieść rzęsy.

6. Pamiętaj, by wybrać certyfikowanego artystę, stylistę rzęs w rekomendowanym salonie. Odpowiednio wyszkolony i doświadczony artysta przedłużający rzęsy nie uszkodzi ich.

7. Do spania korzystaj z jedwabnej poszewki na poduszkę, która zminimalizuje ryzyko uszkodzenia przedłużonych rzęs. Każdy z nas, w pewnym momencie śpi w nocy na twarzy. Zainwestuj w jedwabną poszewkę na poduszkę, ponieważ ten rodzaj materiału spowoduje najmniejsze uszkodzenie Twoich rzęs i przedłużeń.

Fatalny stan rzęs po przedłużaniu – czy rzęsy odrastają po przedłużaniu, jak to usprawnić?

Naturalny cykl życia rzęsy wynosi maksymalnie 10 tygodni. Po tym okresie włos wypada, a na jego miejscu wyrasta nowy. By wzmocnić i odżywić rzęsy po zdjęciu sztucznych kępek, używaj serum kondycjonującego. Nie bój się stosować go również w trakcie noszenia przedłużeń. Mocno odżywi, nawilży, wydłuży, przyśpieszy wzrost Twoich rzęs. Dobra odżywka jest mieszanką botanicznych, naturalnych składników, które pomagają Twoim rzęsom osiągać pełnię potencjału, tworząc ich gęstość i prawidłową długość. Pomimo, że całkowita regeneracja rzęs może trwać nawet 6 miesięcy, stosowanie odżywki z bimatoporostem na pewno poprawi, wzmocni i przyspieszy efekt.

Gdy masz rzęsy po przedłużaniu zniszczone i słabe możesz wspomóc się również dostępnym w aptece olejkiem rycynowym, który odbuduje ich strukturę, odżywi, przyciemni, delikatnie pogrubi. Czystą szczoteczką po maskarze, nanoś olejek i wcieraj w zniszczone po przedłużaniu rzęsy. Można wypróbować także inne olejki, tj. olejek z awokado, lniany, arganowy, migdałowy lub makadamia, które często są dostępne w drogeriach typu Rossmann. Warto sięgnąć po odżywkę z polipeptydami, keratyną lub ekstraktami z roślin. Nakładaj ją miejscowo wzdłuż linii naturalnych włosków. Zastosuj też suplementację witaminami z grupy B, stan rzęs poprawi również skrzyp polny i cynk.

Jeżeli chcesz olśniewać spojrzeniem i wyglądać naprawdę spektakularnie, zdecyduj się na odżywkę EleverLash. Odżywka zawiera witaminy E, C, pantenol (prekursor witaminy B), które zapewniają odżywcze działanie produktu na skórę. Potwierdzone działanie serum to o 91% dłuższe, zagęszczone i bardziej przyciemnione rzęsy. Jest całkowicie bezpieczna, nie wywołuje efektu podrażnienia oczu, ani zaczerwienienia powieki. Mogą ją stosować osoby z wadami wzroku, noszące szkła kontaktowe, sztuczne rzęsy i makijaż permanentny.