Rzęsy w ciąży i w trakcie karmienia

Okres ciąży to czas, w którym kondycja rzęs i włosów ulega diametralnej poprawie. Stają się one gęstsze, grubsze, szybciej rosną. Sielanka jednak nie trwa długo… . Sprawdź co możesz zrobić, by cieszyć się dobrą kondycją i pięknem Twoich rzęs po ciąży i okresie karmienia. Jak wygląda naturalne przedłużanie rzęs w ciąży i jaka odżywka do rzęs w ciąży będzie odpowiednia.

Odżywka do rzęs bezpieczna w ciąży? Jak reagują rzęsy w ciąży

Wiele z Was pyta o bezpieczeństwo stosowania odżywek do rzęs i brwi w trakcie ciąży oraz na etapie karmienia. Tak jak ciąża jest czasem, w którym kondycja rzęs i włosów ulega diametralnej poprawie, tak na pół roku po porodzie następuje nasilone wypadanie, które może trwać przez kolejnych 6 miesięcy. Pomimo, że zjawisko to jest stanem fizjologicznym, który po czasie
przemija, zaleca się stosowanie suplementów diety i dobrych kosmetyków, połączonych z prawidłową pielęgnacją. Dostępne na rynku najlepsze odżywki do rzęs są bardzo skuteczne. Należy pamiętać jednak, że niektóre Panie mogą się skarżyć na wypadanie rzęs w ciąży nie tylko po niej – to bardzo indywidualna sprawa.

Należy jednak pamiętać o tym, że zawierają one substancje wpływające na intensywny wzrost rzęs. Producenci nie zalecają stosowania tych odżywek w trakcie ciąży oraz karmienia. Obecny w preparatach bimatoprost jest uznawany za substancję bezpieczną w kosmetykach, jeśli nie przekracza on maksymalnej, dopuszczonej przez FDA dawki. Nie wchłania się on do krwiobieg po zaaplikowaniu na skórę, nie daje żadnych efektów ubocznych. Jednak nie należy zapominać o tym, że kobieta w czasie ciąży, jak i również po porodzie przechodzi przez etap burzy hormonalnej dlatego zaleca się ostrożność.

Skóra powiek jest wtedy bardziej wrażliwa, przez co może wchłaniać więcej substancji. Po porodzie rzęsy i włosy zaczynają intensywnie wypadać i może się to utrzymać aż do 6 miesięcy po porodzie. Z tego właśnie powodu, stosując się do zaleceń producentów, warto nie stosować odżywek na porost rzęs w trakcie ciąży, aż do końca karmienia. Jeśli jednak zdecydujesz się na aplikację odżywki, rób to bezpiecznie. Nie aplikuj jej częściej niż 1 raz dziennie. Rób to na dobrze oczyszczonej, suchej skórze, wieczorem. Opcją awaryjną może stać się też aplikacja sztucznych rzęs, laminacja lub henna. Do ulubionej odżywki wróć po zakończeniu okresu karmienia piersią – Sprawdź sklepy!

Czy przedłużanie rzęs w ciąży jest bezpieczne?

Panie przedłużające rzęsy, będące w ciąży lub karmiące, narażone są na negatywne konsekwencje działania oparów kleju do przedłużania rzęs. Dlatego tak ważne jest, by zagwarantować im ochronę dróg oddechowych, wyposażyć w maseczkę ochronną, minimalizując przez to ekspozycję na potencjalnie szkodliwe opary. Brak badań naukowych na ciężarnych i na kobietach karmiących, nie daje informacji o tym jak klej i jego opary działają na ciężarną oraz na płód. Rzęsy syntetyczne nie są przyklejane do skóry, dlatego też nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu rzęs ze skórą, lecz opary kleju trafiają do gałki ocznej i do nosa, a stamtąd do krwioobiegu. Więcej informacji znajdziecie w artykule o metodach przedłużania rzęs.

Ponadto, trzeba pamiętać o tym, że w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, kobieta w ciąży nie otrzyma leków łagodzących jej objawy. Dlatego tak ważne jest stosowanie wszelkich możliwych zabezpieczeń, np. kremów barierowych, które chronią lub blokują przedostawanie się oparów kleju do gałki ocznej, nosa lub krwioobiegu. Gdy Twoje rzęsy będą mogły już wrócić do dawnej formy, zafunduj im intensywną regenerację z odżywką EleverLash.

EleverLash – czy nadaje się na rzęsy w ciąży?

Znakomita odżywka do rzęs i brwi EleverLash przyśpiesza wzrost rzęs, sprawiając, że stają się one dłuższe aż o 91%. Serum do rzęs to gwarancja widocznych rezultatów i szybkiego działania. Pełna kuracja trwa od 6-8 tygodni. Buteleczka serum wystarcza na półroczną kurację, mieszcząc się do bardzo małej torebki, bądź kosmetyczki. Odżywka EleverLash chroni, odżywia, wzmacnia i pielęgnuje cienkie, jasne, naturalne włoski. Możesz ją stosować na makijaż permanentny, sztuczne kępki, bądź hennę. Produkt można stosować nawet po aplikacji sztucznych rzęs. Jego skład powstał z myślą o Paniach, które chcą wzmocnić naturalne rzęsy, bez ryzyka uszkodzenia rzęs sztucznych. Nie wpływa to negatywnie na trwałość jakiegokolwiek zabiegu, wręcz przeciwnie – pomaga wzmocnić efekt. Niewiele z nas może pochwalić się głębokim, wyrazistym spojrzeniem spod firany rzęs, dlatego EleverLash to prawdziwe objawienie – wybawienie dla wielu z nas.

Za sukces odżywki odpowiada jej unikatowy skład. Produkt jest delikatny nawet dla bardzo wrażliwej skóry oczu. Nie podrażnia on skóry, nie wywołuje uczucia swędzenia, zaczerwienienia oczu. EleverLash dedykowana jest również tym kobietom, które na co dzień noszą szkła kontaktowe  lub okulary. Odżywka to 3 składniki: Tripeptyd-1 – uelastycznia, odżywia, pogrubia włoski. Bimatoprost – substancja odpowiedzialna za intensywny wzrost rzęs. Glikol propylenowy – nawilża, uelastycznia i pogrubia włoski. Efekty ich działania dają piorunujący efekt, nawet na mocno zniszczone rzęsy w ciąży.
Są tak dobre, że wielu Paniom nie potrzeba już nawet sztucznych rzęs. EleverLash zapewnia naturalny, lecz wyrazisty look. Pokochaj swoje nowe spojrzenie pełne uroku i wypróbuj naturalne przedłużanie rzęs w ciąży.