Regulacja brwi – metody i sposoby jak regulować brwi

Brwi to jeden z elementów kobiecej urody, który codziennie podkreślany jest makijażem. Jeszcze kilkanaście lat temu modne były cienkie brwi, a wiele kobiet zapominało o odpowiedniej ich pielęgnacji. Obecnie regulacja brwi jest jednym z etapów podkreślania urody i oprawy oczu. Idealny kształt brwi odmienia wygląd twarzy i sprawia, że oczy są optycznie powiększone. Warto wiedzieć, jak dobrze wyregulować brwi, by doskonale do nas pasowały. Na pielęgnację małych i niesfornych włosków składa się jednak nie tylko ich wyrywanie brwi, ale również odżywianie. Co musisz wiedzieć, by Twoje brwi wyglądały perfekcyjnie każdego dnia?

Idealny kształt brwi, czyli jak wydepilować brwi

Brwi tak samo jak rzęsy są w stanie podkreślić oczy i nadać spojrzeniu wyjątkowej głębi oraz zmysłowości. Naturalny kształt brwi jest zazwyczaj najlepszy i dobrze dopasowuje się do twarzy. Jednak to wcale nie oznacza, że niepotrzebna jest pielęgnacja i modelowanie brwi. Najważniejsze jest to, by nawet lekko zmieniając ich kształt dopasować go do rysów twarzy. Pomocne przy tym mogą być szablony do brwi. Staną się one wtedy elementem podkreślającym kobiecość. Idealny kształt brwi powinien być dobrany do łuku brwiowego. Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego kształtu brwi jest kierowanie się określonymi punktami na twarzy. Pierwszy z nich to punkt wywodzący się z długości nosa oraz wewnętrznego kącika oka. To prosta linia, która wyznacza początek brwi. Linia odchodząca od zewnętrznego kącika oka wyznacza długość łuku brwiowego. Skoro wiemy jak regulować brwi, sprawdźmy metody którymi można to osiągnąć.

Regulacja brwi woskiem

Wiedząc już jak określić odpowiedni kształt brwi dopasowany do twarzy możemy przejść do regulacji włosków. W gabinetach kosmetycznych dużą popularnością cieszy się wosk do depilacji brwi, ponieważ jest to metoda, dzięki której możliwe jest precyzyjne usunięcie wszystkich włosków, nawet tych niewidocznych. Należy jednak pamiętać, że wosk do depilacji brwi powoduje zaczerwienienie skóry utrzymujące się nawet kilka godzin i  nie należy jej wykonywać jeżeli planujemy wyjście na miasto lub ważne spotkanie. Wiele osób podczas regulacji brwi woskiem zgłasza silny dyskomfort. Ta metoda pozostawia trwałe efekty, jednak dla wielu osób może być bardzo bolesna i nieprzyjemna. Porównajmy sposoby na wyrywanie włosków woskiem:

Regulacja brwi woskiem – gorącym

Pierwszą propozycją jest rozgrzewanie wosku i nakładanie go na skórę pod łukiem brwiowym, w miejscu, gdzie pojawiają się niechciane włoski. Następnie należy odczekać, aż wosk zastygnie i oderwać go. Stosowanie tego rozwiązania wymaga użycia specjalnego sprzętu, który podgrzeje wosk do odpowiedniej temperatury.

Plastry do depilacji brwi

Szybszą i łatwiejszą metodą są plastry do depilacji brwi, które są gotowe do użycia. Można je kupić w każdej drogerii i przyciąć w zależności od oczekiwanego efektu depilacji. Po naklejeniu ich na skórę należy szybkim ruchem oderwać plaster i depilacja brwi woskiem jest zakończona. Warto rozważyć przy pierwszych podejściach do wyrywania szablony do brwi, które pomogą wykonać poprawnie regulację brwi.

Jak wyrywać brwi pęsetą ?

Regulacja brwi u kosmetyczki bardzo często odbywa się również przy pomocy pęsety. Umożliwia ona usunięcie drobnych włosków i naniesienie poprawek po depilacji brwi woskiem. Panie chcące samodzielnie  wyregulować brwi najczęściej wybierają w tym celu pesetę i  nadają dzięki niej odpowiedni kształt łuku brwiowego. Ta metoda jest pracochłonna, jednak najłatwiejsza ze wszystkich, dlatego można ją z powodzeniem wykorzystywać samodzielnie w domu nawet bez wcześniejszego przygotowania i treningu. Wybierając regulację brwi pęsetą należy pamiętać, że niestety często włoski są przerywane i cebulka nie zostaje wyrwana. Z tego powodu efekty osiągnięte tą metodą pozostają widoczne jedynie przez kilka dni.

Regulacja brwi nitką

Popularną metodą jest również depilacja brwi nitką. Chcąc wiedzieć, jak powinno wyglądać wyrywanie brwi nitką koniecznie trzeba udać się na wizytę w gabinecie kosmetycznym. Ta metoda wymaga ogromnej wprawy i precyzji. Nitka krzyżowana jest pomiędzy palcami, a dzięki kilku ruchom niechciane włoski zostają usunięte. Regulacja brwi nitką jest bardzo przyjemna, jeśli wykonywana jest w prawidłowy sposób. Włoski wyrywane są bardzo szybko, a na skórze powstają minimalne zaczerwienienia, które błyskawicznie znikają. To rozwiązanie do regulacji brwi pozwala na usunięcie włosków z cebulką, dzięki czemu efekty depilacji utrzymują się długo.

Odżywka do brwi

Pielęgnacja brwi to nie tylko depilacja brwi, ale również na ich odżywianiu i modelowaniu. Doskonale sprawdzają się do tego odżywki do brwi, które sprawiają, że małe i niesforne włoski doskonale się układają i zyskują naturalny blask. Ciekawą propozycją jest odżywka do brwi EleverBrow. Wystarczy stosować ją codziennie, by cieszyć się zaskakującymi efektami. Prawidłowa pielęgnacja oraz regulacja brwi sprawią, że włoski będą wyglądać zdrowo i pięknie. Twoja uroda zostanie uwydatniona, a spojrzenie zyska niepowtarzalnej zmysłowości. Dbając o brwi warto pomyśleć też o tym, jak mieć podkreślone i wzmocnione rzęsy. Odżywka EleverLash sprawdzi się w tej sytuacji idealnie gwarantując długie, grube rzęsy i zalotne spojrzenie. Zastanawiasz się jeszcze nad odżywką do rzęs i brwi, czyli 2 w 1? Sprawdź przydatne informacje w innym artykule.

Jak się okazuje znalezienie idealnego kształtu brwi wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Depilacja brwi to tyle metod, że każda kobieta jest w stanie wybrać dla siebie tą idealną, dzięki której pielęgnacja włosków stanie się przyjemnym zabiegiem poprawiającym urodę. Jeżeli nie wiesz jak regulować brwi skorzystaj z oferty salonów kosmetycznych. Pamiętaj, również o zakupie odpowiedniej odżywki, która wspomoże pielęgnację Twoich brwi.