Olejowanie włosów krok po kroku

Olejowanie włosów, zarówno w salonach fryzjerskich, jak i domowymi sposobami stało się w ostatnim czasie bardzo modne. Wszystko za sprawą spektakularnych efektów, które może przynieść z sobą regularne wykonywanie zabiegów. Dlaczego warto olejować włosy i jak się do tego przygotować? Podpowiadamy!

Olejowanie włosów jak często i co daje?

Co to jest olejowanie włosów? To nic innego jak nakładanie oleju na włosy – zarówno na całą ich długość, jak i na same końcówki czy skórę głowy. Aby olejowanie przyniosło oczekiwane efekty – a więc naprawdę uszkodzonej powierzchni włosów, a co za tym idzie znaczną poprawę ich wyglądu – powinno się nakładać olej przynajmniej 1-2 razy w tygodniu (w przypadku włosów nisko i średnioporowatych) oraz 2-3 razy (gdy jesteśmy posiadaczami włosów wysokoporowatych). To co istotne w olejowaniu to fakt, by dobierać olej nie tylko do ogólnych potrzeb naszych włosów, ale również ich porowatości – czyli rozkładu wielkości porów.

Olejowanie włosów krok po kroku

Jak zrobić olejowanie włosów? Wystarczy nałożyć na nie wybrany wcześniej olej – zabieg możesz wykonać zarówno na suche, jak i mokre włosy – a następnie okryć głowę folią spożywczą lub czepkiem oraz pozostawić preparat na głowie przez całą noc. Rano zmywamy olej z kosmyków przy pomocy oczyszczającego szamponu i stylizujemy włosy jak zawsze. Olejowanie włosów krok po kroku to doskonała metoda do zachowania ich świetnej formy – o ile rzeczywiście dobraliśmy olej do porowatości naszych włosów. Co istotne, przed olejowaniem nie trzeba myć włosów – myjemy je po zabiegu, ale nigdy przed!

Olejowanie włosów na noc, czy w ciągu dnia?

Dlaczego olejowanie włosów na noc efekty przyniesie znacznie lepsze niż zabieg przeprowadzony w ciągu dnia? Przede wszystkim ze względu na dłuższy czas „trzymania” oleju na włosach – chodzenie w ciągu dnia z czepkiem na głowie mogłoby być dla wielu z nas nieco problematyczne. Olejowanie włosów na noc krok po kroku – jest przede wszystkim praktyczne i wygodne – zakładasz folię lub czepek i idziesz spać, a rano – po umyciu – zauważysz ogromną różnicę w kondycji i wyglądzie swoich włosów.

Olejowanie włosów na sucho, czy mokro?

Przed pytaniem „olejowanie włosów na sucho czy mokro?” staje wiele z nas – jak się okazuje, znacznie lepsze dla naszych kosmyków jest olejowanie mokrych włosów. Dzieje się tak ze względu na to, że olej dużo łatwiej wsiąka w mokre niż w suche włosy – dzięki czemu efekty olejowania na noc są widoczne szybciej niż w przypadku przeprowadzania zabiegu na sucho. Olejowanie włosów na mokro krok po kroku – a więc nakładając olej i czepek, następnie w nim śpiąc, a rano zmywając go z włosów – sprawi, że nasze włosy nie tylko skutecznie się wzmocnią, ale również dogłębnie odżywią, wydobywając z siebie tym samym naturalny blask.

Olejowanie włosów na sucho

Czy olejowanie włosów na sucho, nazywane też jako olejowanie włosów przed myciem, ma jakikolwiek sens? Oczywiście! Olejowanie włosów na sucho działa jednak inaczej niż olejowanie na mokro – nakładanie oleju na suche włosy nie wzmocni i nie odżywi ich, jednak z powodzeniem zabezpieczy skórę głowy czy włosy (w zależności gdzie zdecydujemy się nałożyć olej) przed działaniem czynników zewnętrznych i wilgoci. Olej pełnić będzie więc rolę okluzyjną – tworząc praktyczną „ochronę” określonej partii włosów czy skóry głowy. Olejowanie przed myciem sprawdzi się tym osobom, które borykają się z suchością skóry głowy – zabezpieczając ją olejem niwelują ryzyko powstania stanów zapalnych czy podrażnień.

Olejowanie włosów na mokro

Nic dziwnego, że olejowanie włosów na mokro cieszy się znacznie większą popularnością niż zabieg na sucho – to właśnie ono ma za zadanie dogłębnie nawilżyć i zregenerować włosy, a także poprawić ich wygląd. Olejowanie włosów na mokro możesz wykonać poprzez olejowanie włosów na odżywkę czy stosując podkład pod olejowanie włosów – na przykład w formie bogatej maski. Olejowanie włosów z maską jest tak samo proste i szybkie jak bez jej użycia – różnica polega na tym, że aby uzyskać mokry efekt kosmyków, nie używamy wysuszającej je wody, a produktu, który zapewnia im efektywny, witaminowy zastrzyk!

Porowatość, a olejowanie włosów

Porowatość naszych włosów to kluczowe kryterium doboru oleju. Innego produktu użyjemy stosując olejowanie włosów niskoporowatych, olejowanie włosów średnioporowatych i – siłą rzeczy – inny olej nałożymy też na włosy niskoporowate. Jaki olej wybrać gdy chcemy zrobić olejowanie włosów wysokoporowatych? Przede wszystkim ten o wysokiej dawce nienasyconych kwasów tłuszczowych – na przykład olej z wiesiołka, czarnuszki czy konopny. Z kolei olejowanie włosów niskoporowatych to przede wszystkim takie, które bazuje na użyciu oleju nasyconego – takiego jak olej rycynowy, kokosowy czy palmowy. Włosy średnioporowate polubią olej z awokado, orzechów laskowych, a nawet oliwę z oliwek. Pamiętajmy, by – wybierając produkt do olejowania włosów – nie zapomnieć o porowatości. Dlaczego to tak ważne? Stosując na wysokoporowate włosy na przykład olej rycynowy – nie tylko stracimy czas i pieniądze, ale również (zamiast poprawić) możemy skutecznie zepsuć aktualny stan naszych włosów.

Olejowanie włosów domowe sposoby

Olejowanie włosów w domu sprawdzi się tym z nas, którzy nie tylko nie mają czasu na częste wyjścia do salonów fryzjerskich czy też nie chcą nadwyrężać budżetu domowego – ale i tym, którzy cenią sobie bogactwo naturalnych, bardzo często obecnych w kuchniach wielu domów, składników. Aby zrobić olejowanie włosów w domu, wystarczy wysokiej jakości olej – możemy kupić go w sklepie ze zdrową żywnością, a czasem nawet w markecie – kawałek folii spożywczej i… czas, który przeznaczymy na zabieg! Olejowanie włosów domowe sposoby to również ciekawa propozycja na noc z koleżankami czy piżama-party – fundując sobie tanie, skuteczne, domowe zabiegi, nie tylko poczujemy się lepiej, ale również z powodzeniem poprawimy urodę!

Olejowanie włosów jaki olej?

Olejowanie włosów olejem kokosowym czy też olejowanie włosów oliwą z oliwek to dwa najpopularniejsze sposoby wykonywania zabiegu – ze względu na to, że to właśnie te produkty najczęściej posiadamy w swojej kuchni. Niektóre z pań decydują się też na olejowanie włosów zwykłym olejem – o ile jest on dopasowany do porowatości naszych kosmyków, nie będzie złym wyborem, tak samo jak olejowanie włosów olejem rzepakowym, czy olejowanie włosów olejem lnianym.Znacznie inaczej wygląda jednak sytuacja, kiedy nakładamy na włosy olej zupełnie nieodpowiadający ich potrzebom – wówczas lepiej jest zainwestować w nowy produkt, by móc cieszyć się wspaniałym efektem olejowania w domu!

Olejowanie włosów efekty

Czy olejowanie włosów efekty tak naprawdę daje? Tak! Przede wszystkim poprawę stanu i wyglądu kosmyków – które możemy uzyskać już po jednej nocy spędzonej w czepku. Nawilżone, gładkie, błyszczące i zdrowe włosy nie tylko skutecznie poprawiają samoocenę, ale również mogą odzwierciedlać stan naszego ogólnego zdrowia – dlatego tak ważne jest, by prócz olejowania zewnętrznego zastosować suplementację wewnątrz. Olejowanie włosów efekty, które daje przyciągają wiele osób do spróbowania tej metody. W przypadku wysokiej jakości olejów mamy do czynienia z produktem, który z powodzeniem wykorzystamy zarówno do zabiegów olejowania, jak i regularnej suplementacji. To jaki efekt daje olejowanie włosów przed i po widać gołym okiem – a utrzymanie systematyczności w zabiegach pomoże zachować Ci piękno Twoich włosów na dłużej!

Olejowanie włosów, a farbowanie

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na olejowanie włosów rozjaśnianych? Ponieważ to właśnie włosy po rozjaśnianiu wymagają szczególnie intensywnej pielęgnacji – oraz szybkiej poprawy ich stanu. Olejowanie włosów przed farbowaniem, jak i po jest tak samo dobrym pomysłem – ponieważ wzmacniamy je zarówno przed, jak i po zabiegu farbowania. Olejowanie włosów farbowanych czy też olejowanie włosów blond (ze względu na to, że to właśnie ten odcień najtrudniej jest uzyskać bez niszczenia włosów) to doskonałe wzmocnienie osłabionych kosmyków – co przełoży się na jeszcze lepszy wygląd włosów po farbowaniu.

Jak zmyć olej z włosów po olejowaniu?

Jak zmyć olej z włosów i czym zmyć olej z włosów? Najlepiej szamponem – dokładnie tym, który stosujemy na co dzień. Dobrze, gdy szampon ma właściwości oczyszczające – wówczas możemy mieć pewność, że olej zejdzie z włosów w stu procentach. Po tak przeprowadzonym zabiegu – nasze włosy nie tylko odzyskają dawną gładkość i blask, ale staną się także niezwykle miłe w dotyku.

A Ty, co sądzisz o olejowaniu włosów?