Olejek rycynowy na rzęsy – naturalny sposób na porost rzęs

Olejek rycynowy do rzęs to olej roślinny, który pochodzi z fasoli drzewa rycynowego. Uważa się, że kwasy tłuszczowe, które składają się na olej rycynowy, są wyjątkowo odżywcze dla skóry. Wiele osób twierdzi, że przy regularnym stosowaniu olejek rycynowy na rzęsy pomógł im uzyskać grubsze, dłuższe włoski. Czy to naprawdę działa?

Jakie korzyści zdrowotne ma olejek rycynowy?

Olej rycynowy jest prawdopodobnie najbardziej znany jako doustny środek przeczyszczający. Ale od dawna używany jest przez ludzi na całym świecie do wielu celów. Do leczenia trądziku i stanów zapalnych oraz zmniejszania zmarszczek i plam starczych. Jest również powszechnym składnikiem wielu produktów kosmetycznych, ponieważ może dodać efektu nawilżającego kosmetykom, bez zatykania porów oraz bez podrażniania skóry. Olejek rycynowy do rzęs szczególnie często jest także stosowany do ich pielęgnacji, ale jego działanie na porost rzęs jest nie do końca określone.

Olejek rycynowy na rzęsy efekty?

Przed zakupem w drogerii jakiegokolwiek oleju rycynowego przeczytaj etykietę, aby potwierdzić, że jest to czysty olej rycynowy. Mógł zostać zmieszany z innymi olejami lub ze składnikami kosmetycznymi przez co może powodować podrażnienia. Taki “wzbogacony” olejek rycynowy na rzęsy efekty da naprawdę mało widoczne.

Istnieją dwa rodzaje oleju rycynowego, które są używane do pielęgnacji i na porost rzęs. Pierwszym z nich jest tłoczony na zimno olej rycynowy o wyraźnym kolorze. Drugi to jamajski czarny olej rycynowy, który ma ciemnobrązowy kolor. Jamajski czarny olej rycynowy zyskał reputację preferowanego kosmetyku przy bardzo wielu zabiegach kosmetycznych. Prawdą jest jednak fakt, iż oba rodzaje olejku rycynowego do rzęs mają te same właściwości. Zarówno odmiana z Jamajki, jak i dostępny w Polsce w każdej aptece, zimnotłoczony olej rycynowy, mogą uczynić wiele dobrego dla zdrowia, wzmocnienia i wzrostu rzęs. Dodatkowym plusem produktu jest jego cena, bowiem kupisz go za kilka złotych tylko jak nakładać olejek rycynowy na rzęsy?

Olejek rycynowy rzęsy efekty idealne – jak stosować?

Na dzień przed pierwszym zastosowaniem domowej odżywki nałóż kupiony olejek rycynowy na rzęsy na inną część skóry, chociażby na ramię. Jeśli nie wystąpi podrażnienie skóry, olej powinien być bezpieczny do stosowania. Poniżej w kilku krokach dowiesz się, jak stosować olejek rycynowy na rzęsy:

  • upewnij się, że Twoje rzęsy są czyste i całkowicie wolne od makijażu
  • zbierz niewielką ilość oleju rycynowego, delikatnie zanurz wacik w oleju
  • delikatnie poprowadź bawełniany wacik ( bogaty w olejek rycynowy rzęsy) wzdłuż linii rzęs, uważając, aby nic nie dostało się do oka (olej dostający się do oka może być bardzo drażniący i należy go natychmiast zmyć wodą)
  • rano zmyj olej rycynowy wodą lub środkiem do demakijażu

Olejek rycynowy na rzęsy – Co potwierdza skuteczność?

Nie przeprowadzono żadnych badań naukowych, które wykazałyby, że olej rycynowy pomaga odrastać włoskom. Opinie w sieci ma jednak bardzo dobre. Olejek rycynowy na rzęsy efekty swojego działania pozwala zauważyć po dłuższym czasie, przez co tylko cierpliwi doczekują tego momentu.

Istnieją dowody, że kwas rycynolowy, związek chemiczny, który stanowi prawie 90% oleju rycynowego, może pomóc w odwróceniu wypadania włosów, brwi i na porost rzęs. Odkryto, że białko prostaglandyna D2 (PGD2) występuje na wysokim poziomie u mężczyzn z łysieniem androgenowym i jest ono jednym z czynników, który powstrzymuje odrost włosów w grupie badanych mężczyzn.

W innym badaniu stwierdzono, że kwas rycynolowy może wspomóc hamowanie PGD2 i ułatwić odrost włosów na głowie, jak również nadmierne wypadanie brwi lub rzęs.

Jedno badanie z 2003 roku wykazało, że olej rycynowy zwiększył „połysk” włosów, co może sugerować, że to samo dotyczy rzęs.

Konieczne są dalsze badania naukowe, do tego by zrozumieć, czy kwas rycynolowy można stosować w leczeniu innych rodzajów wypadania włosów. Nie ma też badań potwierdzających teorię, że olej rycynowy sprawi, że rzęsy będą dłuższe lub grubsze. Może on jednak pomóc zwiększyć połysk rzęs, sprawiając, że staną się nieco grubsze i bardziej błyszczące.

Pamiętać musimy o tym, by unikać przedostania się olejku rycynowego do oczu i przestać go używać, jeśli powoduje on podrażnienia.

Osoby z chorobami oczu, powinny porozmawiać z lekarzem przed użyciem olejku rycynowego na rzęsy. Inną, całkowicie bezpieczną alternatywą jest odżywka kondycjonująca rzęsy – EleverLash.

Odżywka EleverLash, a olejek rycynowy rzęsy

EleverLash gwarantuje pełnię bezpieczeństwa pod względem składu. Podczas użytkowania preparatu nie odnotowano żadnych przypadków podrażnień, reakcji alergicznych, zaczerwienienia, ani uczucia szczypania oczu. Odżywka EleverLash zawiera witaminy E, C, pantenol (prekursor witaminy B), które zapewniają odżywcze działanie produktu na skórę. Potwierdzone działanie serum to o 91% dłuższe, zagęszczone i bardziej przyciemnione rzęsy. EleverLash dostępny jest w fiolkach o objętości 3 ml, pakowanych w pojedyncze, podwójne oraz poczwórne opakowania. Wielkość ta pozwala zużyć preparat w ciągu 6 miesięcy. Jest to zarazem zalecany okres przechowywania produktu po jego otwarciu. Niewielkie opakowanie z łatwością zapakujesz do podręcznej kosmetyczki. Dzięki temu ulubione serum będziesz mogła zabrać ze sobą w każdą podróż.

Jeśli poszukujesz produktu, który spektakularnie wzmocni, uwydatni, zagęści i wydłuży Twoje rzęsy wybierz EleverLash.