Odżywka do rzęs kontra kosmetyki do makijażu

Każda kobieta marzy o pięknym spojrzeniu i zniewalającej oprawie swoich oczu. To właśnie spojrzenie ma wpływ na to, jak postrzegają nas mężczyźni. To jeden z głównych czynników determinujących kobiecość w oczach innych. Jak więc zadbać o wygląd swoich oczu przy pomocy odpowiednich kosmetyków i jak wdrożyć ich stosowanie przy jednoczesnym aplikowaniu odżywki do rzęs?

Kredka do oczu, a odżywka do rzęs

Bardzo duża grupa kobiet podczas codziennego makijażu stosuje kredkę do oczu. Makijaż z jej wykorzystaniem polega na obrysowaniu oka na linii rzęs, często wychodząc poza zewnętrzny kącik oka w celu osiągnięcia optycznego powiększenia oka. Stosowanie kredki do oczu w żaden sposób nie wyklucza się ze stosowaniem odżywki do rzęs. Warto jednak rozdzielić ich aplikację. Odżywka do rzęs, a kredka do oczu nie wchodzą ze sobą w reakcję. Jeżeli wybierzemy dobrą odżywkę do rzęs, nałożymy ją podczas wieczornej toalety, a następnie zastosujemy kredkę do oczu podczas porannego makijażu to wszystko będzie w porządku! Pamiętajmy jednak o zakupie kosmetyków u dobrego źródła.

Maskara, a zastosowanie odżywki do rzęs

Sprawa może wydawać się bardziej skomplikowana w przypadku stosowania tuszu do rzęs. Nakłada się go w taki sam sposób, jak odżywkę do rzęs. Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego makijażu bez wykończenia go maskarą do rzęs. Dla wielu Pań, które planują rozpoczęcie kuracji na porost rzęs to poważny dylemat, jednak nie ma się czym martwić. Wybierając bardzo dobrą jakościowo odżywkę do rzęs, taką jak EleverLash można bez żadnego problemu stosować inne kosmetyki. Należy jednak pamiętać, aby nakładać tusz w drugiej kolejności, po zastosowaniu odżywki. Warto także rozważyć rozdzielenie aplikacji. Stosowanie serum do rzęs przed snem, a tusz do rzęs podczas porannego makijażu. Warto jednak nadmienić, że po kilku tygodniach stosowania odżywki do rzęs, szczególnie tej o dobrym składzie jak EleverLash pozwoli na zaprzestanie stosowanie maskary. Wiele kobiet, które przeszły kurację odżywką do rzęs na stałe zrezygnowały ze stosowania maskary. Wystarczy po zakończeniu kilkutygodniowej kuracji stosować serum do rzęs raz na kilka dni w celu podtrzymania efektu. To naprawdę proste, a efekt jest trwały i oszałamiający!

Odżywka do rzęs, a inne kosmetyki

Wśród Pań rozważających zastosowanie serum do rzęs pojawia się wiele niepewności odnośnie stosowania makijażu w okolicy oczu podczas kuracji odżywką. Wybierając dobrą odżywkę do rzęs możemy mieć pewność, że nie dotkną nas niepożądane skutki uboczne. Nawet podczas równoczesnego stosowania makijażu nie musimy się tym martwić. Nakładając podkład, czy krem bb warto jedynie uważać na okolicę oczu, aby nie trzeć nadmiernie oczu rozprowadzając produkt. Pobudzone do wzrostu rzęsy, wydłużone podczas zbyt intensywnego pocierania mogą po prostu wypadać. Warto wiec mieć to na uwadze.

Przedłużone rzęsy – Czy można stosować jednocześnie odżywkę do rzęs?

To bardzo często poruszany temat. Wiele pań decyduje się na założenie sztucznych rzęs, aby oszczędzić czas na codziennym makijażu. Sztuczne rzęsy doklejane są do naturalnych, więc duża grupa kobiet rezygnuje ze stosowania odżywki do rzęs, aby nie utracić efektu po aplikacji sztucznych kępek. Nic bardziej mylnego. Tak samo, jak w przypadku maskary, czy kredki do oczu nie ma przeciwskazań od aplikowania serum do rzęs podczas noszenia sztucznych. Jest to wręcz wskazane, aby wzmocnić swoje rzęsy, bo przedłużanie nie wpływa pozytywnie na wytrzymałość, wygląd naszych własnych. Aplikując codziennie serum do rzęs możemy mieć pewność, że wspieramy nasze własne rzęsy, które narażone są na wzmożone wypadanie po sztucznym przedłużeniu. Co więcej zdejmując sztuczne kępki mamy nadal piękne spojrzenie zbudowane w między czasie na dobrej odżywce do rzęs. Bardzo wiele kobiet, które dotychczas regularnie korzystały ze sztucznego przedłużania rzęs zaprzestało tego na rzecz odżywki do rzęs, która pozwala osiągnąć spektakularny efekt na własnych włoskach. Serum do rzęs to także szansa dla Pań, które zakończyły regularne przedłużanie rzęs ze względu na to, że mocno odbiło się to na ich kondycji.

Odżywka do rzęs i makijaż – Nie ma problemu!

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszelkie wasze wątpliwości. Decydując się na kurację odżywką do rzęs nie musicie rezygnować z dotychczasowego makijażu. Nadal możecie stosować nie tylko kredkę do rzęs, ale także maskarę. Warto jednak pamiętać o rozdzieleniu aplikacji i nakładać odżywkę na oczyszczone oczy po wieczornej toalecie. W przypadku aplikacji innych kosmetyków warto uważać i nie pocierać zbyt mocno skóry wokół oczu, szczególnie nakładając podkład lub krem. Noszenie sztucznych rzęs także nie jest problemem i można je z powodzeniem pogodzić z aplikacją odżywki. Co więcej zastosowanie jej podczas noszenia doczepianych rzęs spowoduje ich wzmocnienie, dzięki czemu po zdjęciu sztucznych rzęs oczy nadal będą wyglądać pięknie!