Odżywka do brwi i rzęs – Czy warto ?

Regularna regulacja brwi to dla wielu z nas chleb powszedni. Robimy to samodzielnie, w domowym zaciszu lub podczas co miesięcznej wizyty u kosmetyczki. Dla dużej grupy z nas problemem jest zbyt duża ilość rosnących włosków, więc robimy wszystko aby się ich pozbyć. Co zatem w przypadku, gdy nasze brwi są cienkie, włoski jasne lub bardzo delikatne? Idealnym rozwiązaniem na porost brwi są odżywki! Tylko jak wybrać odpowiedni produkt do naszych potrzeb?

Dedykowana odżywka do brwi

Na rynku dostępne są odżywki, które zostały przeznaczone stricte do stosowania na brwi. Ich skład jest dokładnie dopasowany do potrzeb włosków na łukach brwiowych. Przykładem odżywki, która powstała właśnie po to, aby odżywiać i pobudzać porost jest najlepsza odżywka do brwi EleverBrow. Co więcej jej producent posiada także w swojej ofercie produkt specjalnie opracowany do pielęgnacji rzęs, znany pod nazwą EleverLash.

Odżywka do brwi – skład

Wybierając odżywkę do brwi warto zwrócić uwagę na jej skład. Wśród renomowanych produktów najważniejsze składniki aktywne to: kompleks witamin A,E i B, olejek arganowy, prowitamina B5, kwas hialuronowy i przede wszystkim bimatoporost. Szczególnie ten ostatni działa intensywnie i świetnie radzi sobie z szybkimi efektami. Stosując serum do brwi z bimatoporostem mamy pewność, że już w kilka dni zauważymy pierwsze efekty,  a po pełnej kuracji nasze brwi będą zdrowe, mocne i pogrubione. Zastosowanie indywidualnego kosmetyku, przeznaczonego do pielęgnacji brwi to bardzo dobre rozwiązanie. Decydując się na kurację warto rozważyć jednoczesny zakup serum do rzęs. W ten sposób efekty będą jeszcze bardziej spektakularne!

Jak stosować serum do brwi?

Kluczowe w aplikacji odżywki do brwi jest jej regularne stosowanie. 1 do 2 razy dziennie wystarczy, aby po kilkunastu dniach widzieć widoczne efekty. Im więcej substancji aktywnych, tym efekt będzie bardziej spektakularny, jak w przypadku EleverBrow. Wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu bezpośrednio na skórę i włoski w okolicach brwi i pozostawić do wchłonięcia. Aplikacja następuje zazwyczaj za pomocą pędzelka lub szczoteczki dołączonej do opakowania. Należy pamiętać, aby każdorazowo stosować produkt na czystą skórę.

Odżywka do brwi 2 w 1 również do rzęs

W sklepach można znaleźć również odżywki do brwi, które są jednocześnie serum do pielęgnacji rzęs. To rozwiązanie typowo dla leniwych, którzy wolą stosować jeden produkt. Skład odżywki do brwi i rzęs różni się od tych produktów, które przeznaczone są stricte do brwi. Wynika to z faktu, że nasze rzęsy i brwi mają inne potrzeby i są narażone na nieco inne problemy i uszkodzenia. Odżywka 2 w 1 to najczęściej produkty zawierające w swoim składzie podobne substancje do dedykowanej odżywki, jednak o nieco innym stężeniu. Więcej informacji znajdziesz w kategorii porady.

Stosowanie preparatu do brwi i rzęs

Tak samo, jak w przypadku dedykowanych produktów, tak też w kosmetykach wielofunkcyjnych aplikacja powinna następować na dokładnie oczyszczoną okolicę oczu. Serum powinno być nakładane przynajmniej raz dziennie, najlepiej wieczorem. Osoby chcące przyspieszyć efekt działania mogą dodatkowo aplikować odżywkę rano przed nałożeniem makijażu.

Wielkość opakowań odżywek

Bez względu na to, na jaki produkt się zdecydujecie należy pamiętać, że wielkość opakowania nie jest jednoznaczna z jego wydajnością. Kluczowe jest skoncentrowanie substancji aktywnych, oraz ich ilość i jakość. Im więcej substancji, które mają wpływ na porost rzęs i brwi tym lepiej. Należy pamiętać, że nie każda z nich będzie działała na nas wystarczająco intensywnie, więc dobrze gdy nasze włosy są traktowane różnorodnymi składnikami.

Opinie o produktach

Najwięcej informacji można znaleźć w sieci. Na specjalnych portalach, serwisach tematycznych pojawiają się non stop wątki z zapytaniem o działanie danego produktu. Warto sprawdzić już obecne opinie lub samemu zapytać. W pozyskiwaniu opinii świetnie sprawdzą się także znajomi. Bez ogródek powiedzą, co sądzą o danym kosmetyku i doradzą. To naprawdę proste!

Idealna opcja dla Ciebie!

Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać? Najlepszym rozwiązaniem są produkty dedykowane konkretnym problemom. Warto kupić osobno odżywkę do brwi i drugą do rzęs. Dzięki temu mamy pewność, że działamy odpowiednimi substancjami aktywnymi na nasz problem. Bez względu jednak na Wasz wybór pamiętajcie koniecznie o regularnej aplikacji. W zależności od potrzeb powinno to być jeden, maksymalnie dwa razy w ciągu dnia. Najlepszym czasem na nakładanie serum jest wieczorna toaleta, kiedy twarz jest dokładnie oczyszczona z zanieczyszczeń i resztek makijażu. Warto to zrobić zaraz przed snem, aby nie narażać się na starcie dopiero co nałożonego produktu na okolice oczu.