Odżywka bez bimatoporostu – tak, czy nie?

Od wielu lat głośno jest na temat odżywek spektakularnie wydłużających, pogrubiających i
zagęszczających rzęsy. Produkty te dedykowane są Paniom niezadowolonym z wyglądu swoich
rzęs. Mają różne składy, a szczególne zainteresowanie wzbudza jeden ze stosowanych w nich składników – bimatoprost.

Co to jest bimatoprost?

Bimatoprost to popularny składnik wielu odżywek wydłużających rzęsy. Producenci dodają
go w ilości i stężeniu dozwolonym przez FDA (rządowa, amerykańska Agencja Żywności i Leków), po to by wywołać intensywny wzrost włosków. Bimatoprost przedłuża fazę aktywnego wzrostu rzęsy, dzięki czemu włos ma więcej czasu na to, by rosnąć. W
rezultacie, rzęsy są zauważalnie ciemniejsze, grubsze i dłuższe po kilku tygodniach codziennej terapii. Bimatoprost poddany był licznym badaniom klinicznym, które udowodniły spektakularne działanie tej substancji na rzęsy. Porównując odżywki z innym składem, nie zawierającym bimatoprostu różnica w uzyskanej długości rzęs była nawet dwukrotna. Produkty z bimatoprostem są polecane ze względu na fakt, że odznaczają się najwyższą skutecznością działania, dlatego tak chętnie sięgają po nie osoby łyse, łysiejące i po przebytej chemioterapii. Dla oczekiwanych rezultatów, warto uzbroić się w cierpliwość!
Składnik ten może też uczulać i podrażniać oko, jeśli używasz odżywki nieprawidłowo.

Odżywka bez bimatoprostu

Na rynku pojawiają się też produkty nie zawierające bimatoprostu. Warto sprawdzić ich dostępność. Wielu producentów stara się zastąpić ten składnik innymi substancjami, takimi jak biotyna, keratyna, żel solny, popularnie zwany sola fizjologiczną. Substancje te również odpowiadają za aktywny wzrost rzęs. Badania kliniczne prowadzone w Stanach udowadniają jednak, że odżywka bez bimatoprostu nie wykazuje podobnych efektów działania co produkt wyposażony w ten cenny składnik. Badanie przeprowadzone w 2010 roku przez amerykańskich naukowców wykazało lepszą skuteczność odżywki z bimatoprostem po tym jak rzęsy urosły na niej średnio 2 mm po tygodniach regularnego stosowania. W porównaniu z solą fizjologiczną uzyskany na bimatoproście efekt był dwukrotnie lepszy. Rzęsy odżywiane solą fizjologiczną urosły do długości 1,1 mm. Inny często stosowany przez producentów składnik zastępczy to biotyna. Odpowiada ona za poprawę wzrostu włosów na skórze głowy, choć głównie u osób z jej niedoborami. Wyniki wielu badań naukowych nie wykazały jednak jakiejkolwiek znaczącej poprawy gęstości, czy długości rzęs. Pomimo korzyści biotyny, które wykazuje ona dla wyglądu i długości włosów, nie stwierdzono korzyści ze stosowania jej na rzęsach. Bardzo podobnie wygląda sprawa z keratyną. Jest to białko odpowiedzialne za stan, długość i jakość włosów skóry głowy. Stanowi ich ważny budulec. Nie stwierdzono jednak żadnego przypadku, w którym keratyna poprawiłaby grubość i długość rzęs. Tak więc pomimo tego, że niektórzy producenci odżywek chwalą się naturalnym składem swych preparatów bez bimatoprostu, efekty ich działania są mizerne lub żadne.

Bezpieczna odżywka z bimatoprostem od EleverLash

Odżywka EleverLash jest całkowicie bezpieczna dla oczu, co potwierdzają liczne badania kliniczne prowadzone przez ekspertów z dziedziny dermetologii, okulistyki, kosmetologii. Wyniki wszystkich testów laboratoryjnych potwierdza się przed wprowadzeniem produktu na rynek. Odżywka EleverLash nie wywołuje podrażnień wrażliwej skóry oczu, nie powoduje swędzenia, ani zaczerwienienia oczu. Odżywkę można bezpiecznie stosować nawet wtedy, gdy nosisz szkła kontaktowe lub okulary. Przebadana grupa ochotniczek, potwierdza spektakularne efekty wydłużenia rzęs. Widoczny rezultat przedłużenia naturalnych włosków to nawet 91%. Intensywne przyciemnienie i pogrubienie jasnych rzęs przyczyniło się do tego, że odżywkę EleverLash pokochały kobiety na całym świecie. To dzięki niej rzęsy są wyraźnie gęstsze, a poziom ich wydłużenia jest najwyższy spośród dostępnych na rynku odżywek. Po przeprowadzeniu pełnej, 6-8 tygodniowej kuracji wiele użytkowniczek, rezygnuje z noszenia sztucznych rzęs.
Połączenie, aż trzech składników aktywnych – bimatoprostu, tripeptydu-1 oraz glikolu propylowego daje gwarancję najlepszych rezultatów. Bimatoprost stosowany w najniższej dopuszczalnej ilości i stężeniu, zgodnej z wytycznymi FDA odpowiada za intensywny wzrost rzęs, glikol propylenowy wspomaga ich nawilżenie, a tripeptyd – odżywia, uelastycznia i pogrubia Twoje włoski.

Spektakularny efekt – nie w odżywkach bez bimatoporostu

Serum EleverLash daje gwarancję nie tylko super efektów i działania, ale także dobrej ceny. Pojemna buteleczka, wystarcza na 6 miesięczną kurację i jej ergonomiczny format dopasuje się do bardzo małej torebki, bądź kosmetyczki. Półroczna kuracja kosztuje zatem mniej niż pojedynczy zabieg przedłużania rzęs. Lecz serum EleverLash chroni, wzmacnia i odżywia naturalne rzęsy. Odżywkę możesz zastosować nosząc makijaż permanentny, sztuczne kępki lub hennę. Produkt można nakładać na sztuczne rzęsy, co pozwala wzmocnić naturalne włoski. Odżywka EleverLash jest bezpieczna dla kleju stosowanego podczas aplikacji sztucznych rzęs. Nie niszczy ich. Nie wpływa zatem negatywnie na trwałość zabiegu, wręcz przeciwnie – pomaga wzmocnić efekt.

Wybierz odżywkę EleverLash i ciesz się uwodzicielskim spojrzeniem spod firany rzęs. Nie zwlekaj! Lato w pełni, pięknie podkreślone oko bez tracenia czasu na robienie makijażu sprawdzi się w tym okresie rewelacyjnie. Odżywka z bimatoprostem EleverLash to gwarancja najlepszych rezultatów. Nie da Ci go odżywka bez bimatoporostu.