Odwodniona skóra twarzy – jak nawodnić skórę?

Odwodniona skóra twarzy może stanowić spory problem – szczególnie wtedy, gdy nosimy makijaż, który na przesuszonej, zaniedbanej skórze będzie odznaczał się nieestetycznymi marszczeniami oraz „skórkami”. Odwodniona skóra twarzy – jak sama nazwa wskazuje – to cera, mająca kłopot z nawodnieniem, czyli dostarczeniem do jej głębokich warstw wody. Najpopularniejszą substancją wiążącą cząsteczki wody w kosmetologii jest oczywiście kwas hialuronowy – jak wykorzystać go w leczeniu odwodnionej skóry twarzy, dlaczego odwodniona cera może skutecznie pogorszyć samoocenę oraz jaki krem do cery przesuszonej wybrać? Podpowiadamy!

Odwodniona skóra twarzy – odwodniona skóra objawy

Odwodniona skóra charakteryzuje się uczuciem napięcia, dyskomfortu oraz ściągnięcia – nie tylko po umyciu twarzy, ale również po nałożeniu produktów nawilżających. Odwodnienie skóry dotyka wielu z nas – niestety, nie wszyscy działamy w porę, co przekłada się na pojawienie się kolejnych problemów skórnych (na przykład wysypek czy zmian trądzikowych). Skóra odwodniona wymaga natychmiastowego, głębokiego nawilżenia – które nie tylko zniweluje dyskomfort, ale natychmiastowo poprawi jej stan. Cera odwodniona może wymagać także zmian w codziennej diecie – na przykład wprowadzenia wypijania optymalnej ilości wody w ciągu doby.

Skóra odwodniona – jak nawodnić skórę twarzy?

Jak nawodnić skórę? Przede wszystkim stosując silnie nawilżające, nawadniające kosmetyki – najlepiej o szybko wchłaniających się, żelowych formułach. Taki „zastrzyk” wody oraz substancji aktywnych sprawia, że cera natychmiastowo odzyskuje jędrność i blask – z kolei stosowanie produktów nawadniających regularnie, z powodzeniem doprowadzi ją do poprzedniej formy. To, co na przesuszoną skórę twarzy sprawdzi się najlepiej to nasączone ekstraktami – na przykład z aloesu – maski w płachcie, które działają natychmiastowo, dostarczając cennych składników w głąb skóry. Jak nawodnić skórę twarzy? Również poprzez zastosowanie dodatkowego produktu w pielęgnacji jakim jest serum – aplikowane pod krem, wspaniale poprawia kondycję cery oraz niweluje oznaki zmęczenia.

Kosmetyki nawadniające cerę, czyli jaki krem do cery odwodnionej?

Krem do skóry odwodnionej powinien zawierać przede wszystkim głęboko nawilżający kwas hialuronowy, czyli kwas HA, który doskonale nawadnia cerę, sprawiając, że staje się ujędrniona, wygładzona i świetlista. Po krem do skóry odwodnionej i przesuszonej powinien stać się nieodłącznym elementem rutyny pielęgnacyjnej osób, które rzeczywiście odczuwają dyskomfort – to właśnie działanie wysokiej jakości kosmetyków nawadniających może przynieść im najlepsze efekty.

 

Skóra odwodniona wymaga wyjątkowej pielęgnacji – wybierając produkty nawadniające i nawilżające do cery przesuszonej, z łatwością zapomnisz o uporczywym problemie suchej skóry.