Oczyszczanie twarzy w domu

Twarz codziennie narażona jest na szereg zanieczyszczeń. Spowodowanych kiepską jakością powietrza, daną porą roku, a także kosmetyków, których używamy do makijażu. Wskutek nieczystości skóra traci blask i jędrność. Systematyczne oczyszczanie pomaga skórze zachować naturalne właściwości i dodatkowo zmniejsza ryzyko występowania chorób skórnych.

Codzienne prawidłowe oczyszczanie twarzy

Jakościowe wykonywanie zabiegów, jest kluczem do sukcesu. Codzienne prawidłowe oczyszczanie twarzy składa się z kilku etapów. Podczas snu na cerze gromadzi się wiele bakterii, kurzu, roztocza, a także naturalnego sebum. Istotne jest, aby poranna toaleta zaczynała się właśnie od umycia twarzy. Cały zabieg zajmie nam dosłownie kilka minut. Do porannego oczyszczania możesz użyć żelu lub pianki do mycia twarzy. Wieczorem wskazane jest głębokie oczyszczanie twarzy. W ciągu dnia cera obciążona jest kosmetykami i zanieczyszczeniami z powietrza. Prawidłowe oczyszczenie twarzy przyczyni się do lepszej przyswajalności pozostałych kosmetyków.

Jak wygląda prawidłowe oczyszczanie twarzy krok po kroku?

1. Usunięcie makijażu – najlepiej wykonać ten zabieg płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu. Rozpuszczą one pozostałości zanieczyszczeń.
2. Zmycie pozostałości po produktach do demakijażu – produkty takie jak płyny i mleczka, również pozostawiają niewielki ślad na skórze. Zabieg oczyszczania musi uwzględniać także zmycie tych produktów ze skóry. Delikatne żele do mycia twarzy, pianki oraz musy sprawdzą się idealnie!
3. Peeling – tylko zastosowanie peelingów, pozwoli uzyskać głębokie oczyszczanie twarzy w domu. Drobne ziarenka produktu wypłuczą zanieczyszczenia i zniwelują ryzyko nadmiernego produkowania sebum.

Kosmetyki do oczyszczania twarzy – czym się charakteryzują?

Preparaty do oczyszczania twarzy muszą być dostosowane do typu cery oraz do rodzaju makijażu. Cera sucha i skłonna do reakcji alergicznych będzie wymagała naturalnych produktów, które nie będą zawierały alergenów. Natomiast cera tłusta potrzebuje kosmetyków lekkich, niepowodujących zatykania porów. Kosmetyki do oczyszczania twarzy muszą być używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Produkty przeznaczone do oczyszczania twarzy:

• Mleczko – stosowane głównie do demakijażu. Ma silne właściwości nawilżające
i poradzi sobie z każdym rodzajem makijażu.
• Tonik – skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym i odświeżającym. Nie polecany przy intensywnym makijażu.
• Płyn micelarny – delikatny i bardzo skuteczny. Świetnie radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, ma działanie odświeżające oraz nawilżające.
• Żel i pianka (kosmetyki myjące) – przeznaczone do usuwania drobnych zabrudzeń np. podczas porannego oczyszczania. Nie usuną makijażu, ale usuną ze skóry zrogowaciały naskórek.
• Olejek do demakijażu – oczyszczanie twarzy olejami jest skuteczne w przypadku mocnych i wodoodpornych preparatów. Tłuszcz rozpuści kosmetyki i nawilży cerę. Zaleca się stosować najpierw olejek, a później tonik. Na skórze nie pozostanie tłusty film.
• Chusteczki do demakijażu – idealnie sprawdzają się podczas podróży. Zajmują mało miejsca, usuwają makijaż i odświeżają cerę.

Oczyszczanie twarzy z wągrów

Zaskórnikami powstają na skutek zanieczyszczenia skóry i zatkania porów. Nadprodukcja sebum sprzyja pojawianiu się wągrów, szczególnie w okolicy nosa, czoła oraz podbródka. Oczyszczanie twarzy z wągrów składa się z kilku etapów: oczyszczenie, usunięcie martwego naskórka, nawilżenie oraz zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Do pierwszego etapu oczyszczania twarzy z zaskórników zaliczamy umycie mleczkiem do demakijażu, a następnie pianką lub żelem. Kolejno należy zastosować peeling enzymatyczny
lub mechaniczny (nie częściej niż dwa razy w tygodniu). W ten sposób oczyścimy martwy naskórek oraz pozbędziemy się wągrów. Nie zapominajmy także o nawilżeniu i zabezpieczeniu skóry.

Oczyszczanie twarzy w ciąży

Ciąża jest czasem, w którym hormony szaleją i mają negatywny wpływ na jakość cery. Na skórze pojawiają się niedoskonałości oraz traci ona swój naturalny blask. Manualne oczyszczanie twarzy w ciąży jest dozwolone dopiero po pierwszym trymestrze. Kobietom w ciąży zaleca się także zabiegi, które głęboko oczyszczają pory. Oczywiście należy pamiętać, aby stosowane kosmetyki były w pełni naturalne.

Oczyszczanie twarzy domowe sposoby

Posiadając wysokojakościowe kosmetyki oraz samodzielnie wykonane preparaty można skutecznie oczyścić skórę w domowym zaciszu. Oczyszczanie twarzy domowe sposoby: peeling do twarzy z cukru i kiwi, oczyszczająca maseczka z jabłka oraz nawilżający preparat
z siemienia lnianego. Proste składniki dzięki, którym oczyścisz swoją cerę.

Oczyszczanie twarzy efekty

Do najpopularniejszych efektów oczyszczania twarzy zaliczamy poprawę kolorytu skóry.
Jest ona pozbawiona drobnych niedoskonałości i odpowiednio nawilżona. Systematycznie wykonywanie zabiegów, znacząco poprawia sprężystość i jędrność naskórka. Jest on wtedy mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Skóra pozbawiona zaskórników wpływa także na nasze lepsze samopoczucie.