Metoda OMO w pielęgnacji włosów

Metoda OMO stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów poprawiających kondycję włosów. Zabieg jest prosty do wykonania w domowym zaciszu i nie wymaga dużego nakładu czasu i pracy. Ogromną zaletą jest praktycznie natychmiastowy efekt. Mycie włosów OMO sprawia, że nawet mocno zniszczone włosy odzyskują naturalny blask.

Jak wygląda mycie włosów OMO?

Mycie włosów metodą OMO polega na użyciu trzech produktów we wskazanej kolejności: odżywki, szamponu i ponownie odżywki. Pierwsza odżywka zabezpiecza kruche włosy, przez inwazyjnym działaniem szamponu. Szczególnie narażone na uszkodzenia są łamliwe i często przesuszone końcówki. Zadaniem pierwszej odżywki jest także utrzymanie nawilżenia na odpowiednim poziomie. Kolejnym etapem pielęgnacji OMO jest dokładne umycie włosów. Najlepiej stosować szampony zawierające silne detergenty tak jak SLS, SLES – oczyszczą skórę głowy i usuną pozostałości po preparatach stylizujących. Zabieg kończymy poprzez aplikację drugiej odżywki i pozostawienie jej na włosach na kilka minut. Dostarczymy w ten sposób szereg drogocenny właściwości z preparatu odżywczego.

Metoda OMO krok po kroku

Podczas stosowania pielęgnacji OMO należy pamiętać o systematyczności. Istotne jest także prawidłowe wykonywanie metody OMO krok po kroku. Pominięcie któregoś z etapów lub jego błędne wykonanie może przynieść odwrotny skutek i obciążyć włosy.

Instrukcja mycia włosów OMO krok po kroku:

Krok 1 (O)
Odżywka – zwilżamy delikatnie włosy i skórę głowy. Preparat nakładamy poniżej linii skalpu. Zależy nam na nawilżeniu i zabezpieczeniu końcówek. Nałożenie odżywki u nasady będzie miało wpływ na obciążenie struktury włosa. Nie zmywamy odżywki.
Krok 2 (M)
Szampon — aplikujemy na skórę głowy, pozostawiając końcówki wolne od preparatu. Piana wystarczy, aby zmyć nieczystości z pozostałej długości włosów. Taki zabieg pozwoli na oczyszczenie włosów bez konieczności intensywnego pocierania.
Krok 3 (O)
Odżywka — ostatnim etap, w którym preparat pozostaje na skórze przez kilka minut. Następuje wtedy domknięcie łuski włosów, wygładzenie ich i odżywienie. Odżywkę zmywamy letnią wodą. Zbyt gorąca woda wpływa niekorzystnie na domknięcie łuski włosa.

Metoda OMO produkty

Jakościowe produkty są podstawą do prawidłowego wykonania zabiegu OMO. Nie można użyć pierwszej lepszej odżywki i zwykłego szamponu. W składzie kosmetyków powinno znajdować się mydło. Zniweczy ono cały proces pielęgnacji OMO. Podczas doboru produktów trzeba zwrócić uwagę na zachowanie równowagi między proteinami, emolientami oraz humektantami. Dobrze zbilansowane PEH wspomaga kurację.
Proteiny – oznaczone przedrostkami egg-; milk-; silk-; oat-; corn-; wheat-; soy- . Dodatkowo ze słowa hydrolyzed, a także l-cysteine; arginine; serine; -amino; acid i acids.
Emolienty – to oleje (-oil) i masła (-butter), woski (lanolin, wax), i silikony.
Humektanty – aloes, pantenol, mocznik, kwas hialuronowy oraz skrobie.

Metoda omo jakie produkty?

Pierwsze O – odżywki humektantowa, odpowiedzialna za nawilżenie włosów i zabezpieczenie ich przed utratą wodu. Produkty zawierające wyciąg z aloesu, glicerynę i Witaminy wzmacniające. M – produkty z SLS i SLES w szybki i skuteczny sposób oczyszczą skórę. Jeśli skóra jest wrażliwa na działanie kosmetyków, warto wybrać propozycje na bazie wyciągów roślinnych. Drugie O – maski i odżywki emolientowane zamykają substancje odżywcze w strukturze włosa. Chronią włosy przed uszkodzeniem mechanicznym. W składzie takich odżywek warto szukać leju kokosowego, sojowego i migdałowego.

Do jakich włosów nadaje się metoda OMO?

Pielęgnacja OMO włosy polecana jest w szczególności osobą borykającym się z przesuszonymi, farbowanymi i pozbawionymi blasku włosami. Świetnie reagują na nią włosy kręcone i skłonne do falowania. Mycie metodą OMO sprawi, że Twoje loki będą sprężyste. Osoby posiadające cienkie włosy muszą podchodzi delikatnie do tego zabiegu. Mycie włosów metodą OMO może je obciążyć i stracą na objętości.

Efekt OMO włosy

Ten rodzaj pielęgnacji włosów daje natychmiastowe efekty. Zabieg w dość krótkim czasie potrafi odbudować przesuszone i połamane włosy.
Metoda OMO efekty jej stosowania:
• odżywienie włosów,
• utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia,
• wygładzenie,
• odzyskanie blasku,
• łatwe rozczesywanie.