Makijaż permanentny – przydatne informacje

Nakładanie dziennego makijażu może być czasochłonne i męcząc. Codzienny makijaż, co prawda nie wymaga wiele pracy, jednak zupełnie inaczej jest w przypadku make-upu przygotowywanego na specjalne okazje. Jak zadbać o to, by make-up wyglądał perfekcyjnie i utrzymywał się w doskonałej formie przez długi czas? Czy makijaż permanentny jest dobrym rozwiązaniem? Koniecznie przekonaj się, czym jest ten zabieg upiększający, oraz czy warto się na niego zdecydować? Poniżej przestawiamy zbiór najważniejszych informacji o makijażu permanentnym.

Czym jest makijaż permanentny?

Zastanawiasz się, czym jest makijaż permanentny. To zabieg przypominający robienie tatuażu. Jest jednak kilka różnic. Na skórę nakładany jest barwnik, zamiast tuszu. Dodatkowo warto wiedzieć, że barwnik wyróżnia się płytkim przenikaniem. Zatrzymuje się ona na podstawowej warstwie naskórka. To właśnie dlatego z czasem makijaż permanentny zaczyna się zacierać, przez co konieczne jest jego odnowienie. W gabinetach kosmetycznych można wykonać makijaż permanentny brwi, powiek, oczu, makijaż permanentny usta. Coraz częściej stosowany jest makijaż permanentny polegający na nałożeniu kreski na dolnej i górnej powiece. Dzięki temu oczy wydają się optycznie większe.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Trwałość makijażu permanentnego jest zdumiewającą. Efekty mogą utrzymywać się na skórze od roku do trzech lat. Jednak wiele kobiet decydujących się na wykonanie tego zabiegu deklaruje, że wykonuje poprawki po dłuższym czasie. Trwałość zabiegu upiększającego zależna jest od tego, jaki rodzaj barwników został wykorzystany, a także jaki makijaż permanentny metody zostały wybrane. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach efekt makijażu permanentnego może zacierać się już po dwóch tygodniach. W takim wypadku zaleca się wizytę u kosmetyczki na wypełnienie koloru oraz wyrównanie barwnika. Po wykonanym zabiegu można się spodziewać małych strupków pojawiających się na skórze. Nie jest to jednak niepokojący objawy. Wszystkie strupki powinny szybko się zagoić i zniknąć, nie pozostawiając śladu na skórze.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny cena różni się w zależności od jakości wykorzystanego barwnika oraz doświadczenia kosmetyczki. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na opinie innych klientek. Bardzo ważne są umiejętności kosmetyczki. Źle nałożony makijaż permanentny nie tylko wygląda nieestetycznie, ale co więcej może być groźny dla zdrowia. Na rynku ceny tego zabiegu bardzo się od siebie różnią. Najtańszy zabieg można wykonać za trzysta złotych, zaś najwyższą ceną jest makijaż permanentny powyżej tysiąca pięciuset złotych. Wszystko jednak zależy od tego, w jakim miejscu wykonywany jest makijaż permanentny. Najmniej płaci się za wykonanie trwałej kreski na górnej i dolnej powiece.  Najwięcej kosztuje makijaż permanentny brwi oraz nakładany makijaż permanentny usta.

Wskazania do makijażu permanentnego

Wydawać się może, że nakładanie makijażu jest proste i przyjemne dla każdej kobiety. Jednak wiele Pań ma problem z wykonaniem make-upu, który wygląda perfekcyjnie i naturalnie. Dodatkowo stworzenie pięknego makijażu zajmować może naprawdę wiele czasu. Makijaż permanentny jest polecany kobietom, które chcą zaoszczędzić codziennie trochę czasu i pragną być przygotowane do wyjścia w kilka minut. Dodatkowo jest to doskonała propozycja dla kobiet przygotowujących się na własny ślub, wesele bliskiej osoby lub wakacje. Dzięki makijażowi permanentnemu make-up będzie utrzymywać się na skórze przez długi czas i z pewnością się nie rozmyje w chwilach wzruszenia, czy przy kąpieli w morzu. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twój makijaż będzie utrzymywać się na skórze w nienagannym stanie, to makijaż permanentny z pewnością jest dla Ciebie. To wygoda i oszczędność czasu!

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

W przypadku makijaż permanentnego istnieje wiele przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Na ten sposób upiększania nie powinny decydować się kobiety mające problem z łuszczycą lub chorobą i infekcją oczu. Lepiej zrezygnować z nakładania makijażu permanentnego w czasie infekcji wirusowej. Jest to zabieg niewskazany dla osób z cukrzycą. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie leków sterydowych. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią również powinny zrezygnować z makijażu permanentnego. W takich przypadkach sprawdź, gdzie kupić odżywkę do rzęs odpowiednią dla Ciebie lub dowiedz się więcej o rzęsach magnetyczych!

Jak dbać o skórę i rzęsy po makijażu permanentnym?

Po wykonaniu makijażu permanentnego warto zadbać o zdrowie swojej skóry, brwi i rzęs. Stosowanie kremów silnie odżywiających i pielęgnujących może poprawić jakość naskórka oraz włosków. Doskonałym sposobem na wzmocnienie po makijażu permanentnym jest odżywka do rzęs EleverLash i serum do brwi Eleverbrow, które wyróżniają się niebywałą skutecznością i cieszą się dobrymi opiniami. Wykonując makijaż permanentny warto upewnić się, że nałożony zostanie przez osobę z wieloletnim doświadczeniem. Konieczne jest wybranie odpowiedniego gabinetu kosmetycznego. Warto pamiętać, że po tym zabiegu skóra, rzęsy oraz brwi