Lifting rzęs krok po kroku

Kobiety w każdym wieku pragną prezentować się doskonale i czuć się piękne. Ogromną popularnością cieszą się kosmetyki do pielęgnacji i makijażu twarzy, dzięki którym możliwe jest wykonanie make-upu, który podkreśli naturalne piękno i wszystkie atuty kobiety. Interesującym zabiegiem upiększającym jest lifting rzęs, na którego wykonanie decyduje się coraz więcej osób. Przekonaj się na czym polega, a także jak wpływa na wygląd.

Co to jest lifting rzęs?

Lifting rzęs jest zabiegiem, dzięki któremu poprawia się wygląd włosków. Rzęsy stają się wydłużone, podniesione, a co więcej zwiększa się ich objętość i poziom podkręcenia. Efekty mogą utrzymywać się na włoskach nawet kilka tygodni. Mimo tego, że rezultaty są naprawdę zachwycające, to rzęsy wyglądają naturalnie, a osiągnięty efekt nie jest przerysowany. To dobra alternatywa dla innych zabiegów upiększających rzęsy. Doskonała propozycja dla kobiet, które chcą, by ich rzęsy wyglądały naturalnie, ale pięknie.

Lifting rzęs ile się trzyma na czym polega?

Zabieg ten nie jest skomplikowany, ale warto go wykonać w gabinecie kosmetycznym. Pierwszym etapem liftingu rzęs jest nałożenie na włoski specjalnego preparatu, który ma ułatwić nadanie odpowiedniego kształtu rzęsom. Następnie przechodzi się do nałożenia silikonowego patyczka na górną powiekę. Jest to niezbędne, by rzęsy zostały nakręcone i utrzymane w jednej pozycji przez dłuższy czas. Po chwili na włoski nakładany zostaje preparat, który utrwala kształt. Po wykonaniu zabiegu warto nałożyć na rzęsy kosmetyk o działaniu nawilżającym. Lifting rzęs w domu należy wykonać analogiczne, a efekt utrzymuje się od 4 do 8 tygodni.

Czy warto zdecydować się na lifting rzęs?

Lifting rzęs jest zabiegiem bardzo atrakcyjnym, który cieszy się popularnością i dobrymi opiniami. Jego zaletą jest to, że wykonuje się go bardzo szybko. Dodatkowo nie powoduje uszkodzeń na rzęsach, a pozwala na uzyskanie zachwycającego i trwałego efektu. Podkręcanie i zwiększenie objętości rzęs w taki sposób jest bardzo proste, dlatego ten zabieg wykonywany jest w większości gabinetów kosmetycznych, gdzie stosują profesjonalny zestaw do liftingu rzęs. Przyciąga również cena, która w porównaniu z innymi zabiegami zwiększającymi objętość rzęs, jest naprawdę atrakcyjna. Na rynku są dostępne produkty pozwalające na lifting rzęs w domu. Można je znaleźć wpisując w wyszukiwarkę “Zestawy do liftingu rzęs”.

Lifting rzęs cena?

Lifting rzęs cena to od 90 do 150 złotych w gabinecie kosmetycznym. Wszystko jednak zależy od tego, gdzie wykonywany jest zabieg. W mniejszych gabinetach kosmetycznych, które znajdują się w małych miejscowościach cena za wydłużanie i zwiększanie objętości rzęs będzie niższa, niż w większych miastach. Dla tych, którzy zdecydują się na zestaw do liftingu rzęs w domu cena to około 200 zł. Należy jednak pamiętać, że takie zestawy do liftingu rzęs wystarczają na kilka aplikacji.

Czy lifting rzęs jest bezbolesny i bezpieczny?

Kobiety decydują się na wydłużanie i podkręcanie rzęs właśnie w taki sposób, ponieważ jest to zabieg bezpieczny i bezbolesny. Jeśli lifting rzęs wykonany jest w prawidłowy sposób, to nie powinny pojawić się żadne efekty niepożądane. Problem pojawić się może jeśli preparaty stosowane do podkręcenia i utrwalenia efektu mają niską jakość. W takim wypadku występować mogą nieprzyjemne dolegliwości, takie jak podrażnienie, zaczerwienienie i pieczenie skóry wokół oczu. Dlatego właśnie wybierając się na ten zabieg warto upewnić się, czy wybrany gabinet kosmetyczny jest profesjonalny. Lifting rzęs mimo tego, że jest łatwym sposobem na podkręcenie włosków, powinien być wykonany przez profesjonalistę. Tylko wtedy efekt będzie naturalny i zadowalający.

Lifting rzęs przeciwwskazania

Bezpieczny zabieg przedłużania i zwiększania objętości rzęs nie jest wskazany dla osób, które mają problemy z nadmiernie wypadającymi włoskami, a także częstymi infekcjami oczu. Z liftingu rzęs powinny zrezygnować osoby, które chorują na zaćmę, jaskrę lub cierpią na zespół suchego oka. Warto upewnić się, czy nie występuje alergia na jakikolwiek ze składników, który występuje w preparatach do podkręcania i utrwalania rzęs. W przypadku uczulenia na jeden ze składników należy zrezygnować z zabiegu i zdecydować się na inną alternatywę wydłużania i podkręcania rzęs.

Jak dbać o rzęsy po liftingu?

Lifting rzęs efekty – widoczne są zazwyczaj po dwudziestu czterech godzinach od wykonania zabiegu. Na początku rzęsy mogą być sklejone, jednak wystarczy ich delikatne przeczesanie, by efekt pięknie podkręconych i wydłużonych włosków był doskonale widoczny. Kilka godzin, a nawet dni po wykonaniu liftingu rzęs należy unikać przecierania oczu, moczenia włosków. Lepiej wstrzymać się od nakładania kosmetyków do makijażu oczu i produktów do pielęgnacji. Każdego dnia należy przeczesywać rzęsy. Zaletą tego zabiegu jest to, że rzęsy po liftingu można malować i pielęgnować, tak jak zawsze.
Po liftingu rzęs warto zadbać o regenerację, wzmocnienie i nawilżenie włosków. Do ich wzmocnienia doskonale sprawdzi się odżywka do rzęs EleverLash, która wyróżnia się skutecznością i wydajnością.

Okazuje się, że lifting rzęs jest naprawdę atrakcyjnym zabiegiem, dzięki któremu włoski są podkręcone i zwiększa się ich objętość. To sposób na poprawienie wyglądu rzęs oraz podkreślenie oczu. Długie, gęste i podkręcone rzęsy sprawiają, że kolor oczu staje się głębszy, a spojrzenie jest pełne zmysłowości. Decydując się na taki zabieg warto zaopatrzyć się w dobrą odżywkę do rzęs, która pomoże utrwalić uzyskane przez lifting rzęs efekty i pobudzi rzęsy do intensywnego wzrostu.