Odżywka do rzęs po chemioterapii

Gdy pojawia się choroba nowotworowa staje się ogromnym wyzwaniem dla naszego ciała. Wyniszcza nasz organizm, a proces leczenia często długotrwały i trudny, pogłębia bardzo złe samopoczucie i nasz ogólny stan. Jednym z częstszych sposobów na zwalczanie choroby staje się wyjaławiająca organizm chemioterapia. Niestety wpływa ona także na nasz wygląd, pozbawiając nas włosów oraz brwi i rzęs. To dla wielu chorych ogromny problem i dodatkowy ból, że wyglądają inaczej niż wszyscy. Jak po zakończonej kuracji poradzić sobie z tym problemem i odbudować brwi i rzęsy po chemioterapii?

Rzęsy po chemioterapii – ich brak

Niestety stosowanie chemioterapii w leczeniu nowotworów dla wielu chorych wiąże się z całkowitą lub częściową utratą brwi i rzęs. Leki stosowane podczas terapii, czyli cyklostatyki mają na celu zniszczenie komórek nowotworowych. Wpływają także na komórki zdrowe, czego wynikiem jest właśnie utrata owłosienia. Na szczęście po zakończonej kuracji problem ustaje i wraz z zakończeniem podawania chemii organizm odbudowuje się, a włosy ponownie zaczynają się pojawiać. Trzeba jednak trochę czasu, aż wszystko wróci do normy. Poniżej przedstawimy Wam kilka sposobów na to, jak wesprzeć i przyspieszyć ten proces.

Doklejane paski rzęs

To bardzo dobre i często stosowane rozwiązanie w trakcie chemioterapii i zaraz po, bo nie ma żadnych przeciwskazań medycznych do tego typu zabiegów. Ponieważ rzęs nie można dorysować, jak to ma miejsce w przypadku brwi to idealnie sprawdzą się doklejane do skóry paski sztucznych rzęs. To szybki sposób, aby poprawić swój wygląd i samopoczucie. Co więcej paski rzęs są niedrogie i można je założyć samemu. Usuwanie również jest bardzo proste i trwa dosłownie chwilę.

Rekonstrukcja brwi

To nieinwazyjny zabieg, którego efekty utrzymują się nawet 3 tygodnie, jeżeli odpowiednio dbamy o uzyskane podczas niego efekty. To świetna alternatywa dla makijażu permanentnego. Rekonstrukcja opiera się na buildingu i sculpingu, czyli dwóch metodach, które można ze sobą odpowiednio łączyć w zależności od potrzeb. Ta pierwsza to doczepianie włosków do naturalnych brwi za pomocą delikatnego kleju. Stosując tą metodę możemy wizualnie zagęścić brwi i wydłużyć jednocześnie. Druga metoda, czyli sculping polega na domalowywaniu w odpowiednich miejscach fragmentów brwi. To swego rodzaju sposób na uzupełnienie ubytków, podczas gdy brwi zaczynają odrastać i są nie regularne. Cały zabieg przeprowadzany jest za pomocą cienkiego drucika i farby strukturalnej. Gdy rzęsy się odbudowują warto rozważyć zastosowanie odpowiedniej odżywki, czyli Eleverbrow. Ten preparat na porost brwi po chemioterapii to wyjście dla każdego!

Odżywka do rzęs po chemioterapii

Gdy męczący i wyniszczający proces leczenia się zakończy można zastosować serum do rzęs. To idealny sposób, aby wspomóc organizm w regeneracji. Regularne stosowanie dobrej odżywki do rzęs przyspieszy ich porost i wzmocni je. Przykładem odżywki, która daje trwałe i szybkie efekty jest EleverLash z bimatoporostem. Sprawdzi się idealnie w przypadku osób, którym szczególnie zależy na szybkim pojawieniu się pierwszych efektów. Panie, które mogą poczekać dłużej na widoczne efekty mogą skorzystać z odżywek bez bimatoporostu.

Przedłużanie rzęs

Dla tych, których rzęsy już nieco odrosły bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się ich przedłużenie. Warto jednak podkreślić, że ważny jest sposób wykonania zabiegu. Jego prawidłowe wykonanie warunkuje, czy po ich zdjęciu rzęsy będą w dobrej kondycji. Źle założone sztuczne rzęsy wypadają wraz ze zdrowymi, naszymi rzęsami. Powoduje to, że potem mamy o wiele mniej rzęs naturalnych i tracą one swój zdrowy wygląd. Wybierając dobrego stylistę mamy pewność, że aplikacja nie wpłynie znacząco na ich kondycję. Co więcej przedłużając rzęsy możemy jednocześnie stosować odżywkę na porost rzęs. Sprawi to, że po zakończonym noszeniu doczepów nasze rzęsy są wzmocnione i wydłużone. To świetna para zabiegów, która pomoże szybko osiągnąć widoczny efekt jednocześnie budując piękne naturalne rzęsy na później.

Wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie!

Jeżeli zmagasz się z chorobą nowotworową lub jesteś już po zakończonej kuracji to koniecznie sprawdź i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie. Naturalnie wyglądające rzęsy i brwi pozwalają osiągnąć piękny i zdrowy wygląd co w chorobie jest bardzo ważne, aby poczuć się sobą. Odżywka do rzęs po chemioterapii to najlepsze wyjście.