Bimatoprost w odżywkach do rzęs

Rzęsy na naszych powiekach stanowią niebagatelną rolę, chronią bowiem oczy przed wiatrem, pyłem, zanieczyszczeniami, a także przed potem. Nie bez powodu mamy ich tyle. Średnia ilość rzęs na górnej powiece waha się w przedziale od 90 do 160, zaś dolna powieka posiada od 75 do 80 rzęs. Ich rola jest nieoceniona. Poza pełnioną funkcją fizjologiczną, zadbane, gęste i długie włoski pełnią też rolę estetyczną. Z tego właśnie powodu tak wiele z Nas robi wszystko, by poprawić wygląd swoich rzęs. Z pomocą przychodzą odżywki stymulujące cebulki włosów do lepszej pracy, co powoduje szybszy wzrost rzęs. Które z preparatów są najskuteczniejsze? Na jakie składniki warto zwracać uwagę dokonując zakupów? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym jest bimatoprost?

Bimatoprost to składnik leku okulistycznego przepisywanego na receptę przez lekarza okulistę. Otrzymują go pacjenci z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym, jaskrą. Jest on składnikiem popularnych kropli okulistycznych. Przez wzgląd na budowę należy do grupy syntetycznych prostamidów, które naśladują naturalne prostaglandyny. Krople zakrapia się bezpośrednio do worka spojówkowego, a z tego miejsca substancja przenika do twardówki i rogówki. Jak każdy lek, bimatoprost stosowany w stężeniu 0,3 %, może być przyczyną różnorakich problemów, takich jak: zaburzenie widzenia, świąd, stany zapalne rogówki, pieczenie lub łzawienie oczu, bóle oka i głowy, przekrwienie spojówki, wzmożona pigmentacja tęczówki, a także odbarwienie skóry wokół oczodołu. A bimatoporost w trakcie ciąży i karmienia piersią? Lek wypisywany jest wyłącznie przez lekarza specjalistę, gdyż głównym działaniem kropli jest obniżanie ciśnienia wewnątrz gałki ocznej i to on decyduje o wydaniu leku w tym odmiennym stanie.

Jak bimatoprost znalazł się w kosmetykach?

Bimatoprost jako lek pojawił się na rynku w 1996 roku, w 2008 Agencja Żywności i Leków (FDA) dopuściła do sprzedaży preparaty kosmetyczne, w których występuje bimatoprost. Jego ilość nie może jednak przekraczać 0,03% w całości produktu. Takie stężenie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia i zalecane do stosowania m.in. w takich przypadkach medycznych, jak hipotrychoza, czyli mała ilość rzęs na powiece, chemioterapia, radioterapia. Wysoka skuteczność i bezpieczne stężenie bimatoprostu sprawiły, że znalazł on swe zastosowanie również w kosmetykach drogeryjnych. Po odżywki do rzęs z bimatoprostem chętnie sięgają te Panie, których natura nie obdarzyła w długie, ciemne, gęste kępki. Każdą odżywkę do rzęs aplikować należy regularnie co wieczór, po starannie wykonanym demakijażu oczu i twarzy. Po kilku tygodniach prawidłowo stosowanej pielęgnacji, rzęsy staną się wyraźnie ciemniejsze, gęstsze i dłuższe.

Jak działa bimatoprost?

Bimatoprost łączy się z właściwymi receptorami wewnątrz mieszków włosowych. To sprawia, że zaczynają rosnąć te rzęsy, które dotychczas znajdowały się w fazie spoczynku. Wydłużenie fazy wzrostu rzęsy powoduje, że długość i grubość rzęs zauważalnie się poprawia. Na skutek tego powiększa się brodawka włosowa i rzęsa przyrasta na grubości. Stymulacja produkcji melaniny, popularnego barwnika skóry, przyczynia się z kolei do przyciemnienia rzęs.

Żeby utrzymać efekt pięknego spojrzenia i szybkiego wzrostu, odżywkę do rzęs z bimatoprostem należy stosować przez cały czas, bez robienia przerw.

Poodstawieniu odżywki wraca naturalny cykl wzrostu rzęs, w którymprzechodzą one do fazy zwanej ketogeniczną. Jest to procespolegający na obumieraniu cebulek włosowych. Po nim następuje fazatelogen, w której rzęsa jest wypychana z cebulki przez noworosnącą. Efektem końcowym fazy telogenicznej jest wypadanie starejrzęsy. Rzęsy po odstawieniu odżywek stymulujących ich wzrost,wracają do swych pierwotnych grubości i długości.

Odżywka do rzęs bez bimatoporostu

Na rynku dostępna jest nie jedna odżywka do rzęs bez bimatoprostu. Istnieje grono zwolenniczek tego typu produktów. Warto jednak wspomnieć, że nie dają one tak spektakularnych efektów i to w tak krótkim czasie, jak Eleverlash.

EleverLash i bimatoporost

EleverLash to bezpieczna i bardzo skuteczna odżywka do rzęs z bimatoprostem. Opinie dermatologów potwierdzają, że produkt stymuluje rzęsy do szybszego wzrostu. Nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań co do jego stosowania, gdy preparat jest stosowany zgodnie z zaleceniami producenta. Dermatolodzy i kosmetolodzy są zgodni, że odżywka EleverLash zapewnia spektakularne efekty bez ryzyka podrażnień. Specjaliści z przekonaniem poleciliby odżywkę swoim pacjentkom. Zakup EleverLash jest bardzo prosty, wystarczy zamówić go poprzez nasza stronę. W ofercie jest także EleverBrow, czyli odżywka do brwi z bimatoporstem. Paczka zostanie dostarczona poprzez kuriera w ciągu 1-2 dni. Robienie zakupów online jest wygodne, nie wymaga wychodzenia z domu, ani biegania po sklepach.